דף הבית / כללי / בניית קישורים – לא עסק לחובבנים

בניית קישורים – לא עסק לחובבנים

עבודה על בניית קישורים הינה חלק קטן יחסית לעומת כל עבודת קידום האתרים, אך עדיין מדובר בחלק משמעותי מאוד אשר יכול להשפיע על עבודת הקידום כולה. אם בעבר רבים היו בטוחים כי הם יכולים לבצע את בניית הקישורים בעצמם, גם ללא ניסיון או ידע בקידום, היום הרבה יותר אנשים מבינים כי מדובר בטעות שיכולה להשפיע על כל הקידום של האתר ולא כל אחד באמת יכול לבצע בניית קישורים, ובטוח שהוא לא יכול לבצע זאת בצורה טובה ונכונה.

מדוע? על כך תוכלו לקרוא במאמר הבא.

למצוא את האתרים המתאימים לבניית קישורים

החלק הראשון בבניית קישורים הוא למצוא את האתרים המתאימים לצורך בניית הקישורים. רבים בטחים כי כל פורום או אתר שמאפשר פרסום ציבורי יתאים למטרה הזו, אך זה כלל לא נכון. אם אתם רוצים לבנות קישורים בצורה חכמה, קישורים אשר באמת יסייעו לקידום של האתר וירימו אותו אל ראש תוצאות החיפוש, עליכם להתחיל קודם כל עם סינון של האתרים ובחירת האתרים המתאימים על פי כמה גורמים:

  • הרלוונטיות של האתר לתחום בו עוסק האתר אותו אתם מקדמים
  • הדירוג של האתר על ידי הרובוטים של מנועי החיפוש
  • קצב העדכון של האתר

הגורמים הללו יסייעו לכם לבחור אתרים נכונים וטובים שמהם הקישורים שאתם בונים יהיו מועילים יותר. אך לא כל אחד יכול לבחון את הגורמים הללו על כל אתר, לא כל אחד יכול להבין מהי המשמעות של דירוג מנועי החיפוש ואיך לבדוק אותה, ולכן חשוב לתת למומחה לבצע את העבודה.

כתיבת התוכן לצורך בניית הקישור

עוד חלק חשוב בבניית קישורים הוא הכתיבה של התוכן ממנו מוציאים את הקישור. אם אתם רוצים לבצע בניית קישורים מועילה שבאמת תקדם את האתר חשוב ליצור תוכן רלוונטי ותוכן שמעניק ערך מוסף לקוראים, לא סתם לחבר כמה מילים ולשלב בתוכם את מילת המפתח עם הקישור.

כדאי לכתוב תכנים כמו שאלות או תשובות לשאלות של גולשים, טיפים רלוונטיים לתחום, המלצות שונות ומידע מועיל אשר לא רק יתאים למנועי החיפוש שיקראו את הקישור, אלא גם יגרמו לגולשים לקרוא את התוכן שלכם ולהשאר באותו עמוד זמן רב יותר, מה שיעלה את הערך של הקישור לקידום האתר.

לכן, אם אתם רוצים לבצע בניית קישורים בעצמכם, ללא ניסיון או ידע רב, אל תעשו זאת. הדבר לא יועיל לאתר שלכם, ויכול אפילו להזיק.

אודות ariel

Check Also

פרופילי אלומיניום

פרופילי אלומיניום

חיזוק למראה הטבעי רצפת פרקט שהתקנתם בביתכם תתן לכם תחושה של חום ונועם, מה גם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *