דף הבית / בריאות זולו / החלמה מניתוח אף – מה היא כוללת?

החלמה מניתוח אף – מה היא כוללת?

אם אתם עומדים לעבור ניתוח אף בקרוב, בוודאי אחד הנושאים שמעסיק אתכם הוא ההחלמה לאחר הניתוח. רבים חוששים כי לאחר הניתוח יתקשו לחזור לשגרה, ורוצים להיות מוכנים למה שיקרה לאחר הניתוח בכדי להתכונן לכך מראש ולהכין את כל העזרה לה יהיו זקוקים בתקופה שאחריו. אז מה בדיוק כוללת תקופת ההחלמה לאחר ניתוח אף? קראו את המאמר ותמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת.

קשיי נשימה

בימים הראשונים לאחר ניתוח אף קשה לנשום דרך האף. בימים הללו ישנם בתוך האף טמפונים מיוחדים אשר לא מאפשרים מעבר של אוויר, ובנוסף האזור כולו נפוח ולכן קשה לנשום דרכו. עם הזמן, ולאחר הסרת הטמפונים, הנפיחות תתחיל לרדת ומיום ליום תרגישי ביכולת לנשום בקלות רבה יותר.

בנוסף, בימים הראשונים נוצרים במקום קרישי דם אשר מפריעים לנשימה. שימו לב לא לנסות את הקרישים הללו לבד בעצמכם. בביקור הראשון אצל הרופא לאחר הניתוח הוא יבצע זאת בצורה שלא תגרום נזק.

נפיחויות ובצקות

ההחלמה לאחר ניתוח אף, כמו לאחר כל ניתוח אחר, כוללת נפיחויות ובצקות באזור המנותח. לאחר ניתוח אף ניתן לראות את השיא של הנפיחות ביום השני או השלישי לאחר הניתוח, ובשבועות הבאים זה ילך ויפחת עד שהאזור יחלים לחלוטין.

לרוב, לאחר שבוע מהניתוח מסירים את הקיבוע שעליו, ואז רוב האנשים מרגישים מספיק בנוח כדי לחזור לעבודה או ללימודים. לרוב הנפיחות לאחר שבוע כבר לא ברורה כל כך ולכן אנשים שלא יודעים על הניתוח לא יבחינו בה.

שטפי דם

שטפי דם נוצרים בשל הצטברות של דם מתחת לעור. מדובר בתופעה טבעית אשר יכולה להתרחש לאחר כל ניתוח, ולרוב הם יחלפו לאחר כשבוע מהניתוח. מדובר בתופעה טבעית ואין לחשוש ממנה.

כאבים

לעומת ניתוחים אחרים, ניתוח אף לא גורם לכאבים עזים מאוד. לרוב, הכאבים העיקריים יהיו בימים הראשונים שלאחר הניתוח, אך בדרך כלל כחודש לאחר הניתוח אין תחושה ברף ולכן לא חשים את הכאבים כמו בניתוח אחר.

שינוי במצב הרוח

ההשפעה של כל הנתונים לאחר ההחלמה, יחד עם אי הנוחות באזור הפנים, גורמים לעיתים לעייפות ושינוי במצב הרוח. אין סיבה לדאגה. הגוף עבר הליך לא פשוט וכדי להחלים ממנו הוא צריך מנוחה. לכן אל תנסו לחזור לעבודה או ללחץ של לימודים בתוך יום – יומיים ותנו לגוף את הזמן שלו בכדי להחלים מהתהליך הלא פשוט שהוא עבר.

אודות ariel

Check Also

הצמדת אוזניים

יש דרך רפואית לפתור תופעות חיצוניות אשר משפיעות על המראה ועל התדמית. במקום להתמודד עם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *