דף הבית / כללי / חשבון מוגבל, לא אתה: כך תגבה צ'קים חוזרים

חשבון מוגבל, לא אתה: כך תגבה צ'קים חוזרים

אחת הבעיות הגדולות ביותר של בעלי העסקים בישראל ובעולם היא סליקת צ'קים שחובה לקבלם גם מלקוחות שאינן מוכרים לבעל העסק. הסכנה של צ'קים חוזרים קיימת אצל כולם ולכן יש צורך בחברה שתטפל בסליקת צ'קים לפירעון ותדאג להם כאשר הם חוזרים, כדי שבעל העסק לא ייתקע עם צ'קים חוזרים שאי אפשר לפרוע אותם. חברה שמטפלת בסליקת צ'קים למנויים שלה, בעלי העסקים, מאפשרת להם לקבל אותם בראש שקט ולהעבירם לטיפולה. בדרך זו היא מבטיחה בשיטת המנויים את התשלום בכל מקרה לבעל העסק ומונעת ממנו משבר בגלל חוב של לקוחות.

כיצד מתבצעת סליקת צ'קים?

החברה מקבלת מבית העסק את הצ'קים של הלקוחות שלו, יחד עם פרטי הלקוח והעסקה כדי לבדוק את כדאיות השירות לבעל העסק. כל הפרטים הכלולים בעסקה כולל מספר הצ'ק והצרכן חייבים להיות בידי החברה. לאחר בדיקות מדוקדקות שמיועדות לוודא את כדאיות העסקה לפי המאפיינים שלה, ובדיקת מאגרי מידע על הלקוח והיכולת הפיננסית שלו לעמוד בהתחייבויותיו גם לפי רישום עבר שלו והאם נקלע בעבר למצוקה פיננסית. אם יתגלה שהלקוח מתקשה בתשלום המחאות ושהוא משתמש בהמחאות ללא כיסוי גם זה ייבדק ויעלה בבדיקה, כולל פשיטות רגל וצווים למיניהם נגדו. רק אז החברה תוכל לקבוע אם היא מתחייבת לפירעון הצ'ק בפני בעל העסק שהעביר לה את הצ'ק לבדיקה.

כיצד להבטיח שהצ'ק לא יחזור?

כאשר אתם מקבלים את הצ'קים מהלקוח יש כמה דברים שאתם יכולים לבדוק כדי להבטיח שהצ'ק לא יחזור ושלא יהיו יותר בעיות אתו. זהו את הלקוח תמיד בעזרת תעודת זהות תקינה ומעודכנת כדי למנוע התחזויות של אנשים שאינם בעלי הצ'קים באמת. החתימו אותו בחותמת על גב הצ'ק שאותו אתם מעבירים ובדקו אם החתימה בגב הצ'ק תואמת את החתימה מלפנים. הרישום על הצ'ק חייב להיות תקין וכל טעות חייבת להיות עם חתימה לצדה כדי למנוע מהבנק לא לכבד אותה. הסכום במספרים והסכום במילים חייבים להיות תואמים. בדקו גם את התאריך שעל הצ'ק אם הוא רשום בצורה תקינה ונכונה ולא עבר כבר מועד הפירעון שלו. כך תפחיתו את סכנת הצ'קים החוזרים.

מערכת סליקת צ'קים מונעת סיכונים

מערכת סליקת הצ'קים שפותחה במיוחד לבעלי עסקים בודקת בתוך שניות את ההיתכנות של צ'ק לחזור ומבטיחה לכם את פירעונו. זוהי מערכת שמנהלת את הסיכונים של ניהול עסק כזה ומונעת מכם להיקלע למשבר תזרים מזומנים בגלל צ'קים חוזרים. במערכת טכנולוגית שסורקת את הצ'קים אפשר לבדוק נתונים על בעל הצ'ק ומצבו הכספי ובכך להבטיח לכם את יכולתו לעמוד בפירעון. כך תגדילו את ההכנסות שלכם ותימנעו מיצירת חובות שלכם ושל לקוחות או הוצאות נוספות על גביית הצ'קים החוזרים.

אודות ariel

Check Also

פרופילי אלומיניום

פרופילי אלומיניום

חיזוק למראה הטבעי רצפת פרקט שהתקנתם בביתכם תתן לכם תחושה של חום ונועם, מה גם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *