דף הבית / בריאות זולו / טיפול טבעי לכינים

טיפול טבעי לכינים

כיום ישנה המלצה להימנע מתכשירים כימיים שהיו מקובלים בעבר כאמצעי טיפול נגד כינים ומתבססים על חומרי הדברה. זאת מכיוון שתכשירים אלו התגלו כמלווים בתופעות לוואי לא נעימות כדוגמת צריבה בעור הקרקפת ונאסר לעשות בהם שימוש תכוף בשל רעילותם. בעיקר כי קיימת להם חלופה מצוינת ובטוחה –  טיפול טבעי שמשמיד את הכינים וביציהן שמתבסס על תרכובות צמחיות. אז אלו טיפולים טבעיים קיימים ובמה כדאי לכם לבחור?  הנה פירוט על הטיפולים הטבעיים הנפוצים והיעילים ביותר כנגד כינים!

אילו טיפולים טבעיים ישנם נגד כינים ומהם יתרונותיהם?

הטיפולים הטבעיים צברו פופולאריות רבה מכיוון שהם בטוחים לשימוש עבור ילדים וניתן לעשות לחזור עליהם בתדירות גבוהה יחסית. קיים מגוון רחב של סוגי טיפול ובין הנפוצים הינו שימוש בשמנים אתריים הרוזמרין שמתאפיין בריח חזק שדוחה כינים ובשמן עץ התה שמשמיד את הכינים וביציהן בשל חריפותו שחונקת אותן. ישנם תכשירים של שמפו או מרכך שמתבססים על צמחים אלו ומסייעים לא רק בהשמדת הכינים אלא גם מהווים טיפול מניעתי שניתן להשתמש בו באופן יומיומי בכדי למנוע את חזרתן.

חובה בכל טיפול – מסרקים לסילוק כינים וביציהן!

מסרקים ייעודים לסילוק כינים מהווים אמצעי טיפול טבעי שמתאפיין ביעילות גבוהה במיוחד, רצוי מאוד לשלבו עם כל שיטת טיפול אחרת שתבחרו לנקוט בה. זאת מאחר שרק ביכולתו להסיר לחלוטין את ביצי הכינים שדבוקות בחוזקה לשיער ולא הושפעו מהטיפול ועשויות לבקוע מהן כינים חיות כעבור שבועיים. קיימים מגוון סוגים של מסרקי כינים, מפלסטיק, מתכת וגם מסרקים אלקטרוניים שמסייעים לעבודת הסירוק להפוך לקלה יותר. כדאי לסרק את השיער של הילד לאחר החפיפה בכדי להתיר קשרים שעלולים להכאיב לו ולהקשות על פעולת על הסירוק הממושכת. ישנו צורך לסרק את השיער מכל כיוון ולשטוף את המסרק בכל פעם בכדי לנקותו מביצי כינים ולפעמים גם מכינים חיות או מתות שנתפסו בו.

איך להיפטר מהכינים ולמנוע הידבקות נוספת?

בכדי לשמור על הראש של הילד נקי מכינים לאחר הטיפול ולמנוע ממנו להידבק בהן פעם נוספת ואף להדביק את בני המשפחה האחרים, ישנם מספר דברים שעליכם לעשות. החליפו את המצעים והבגדים והימנעו משימוש בכובעים, מברשות שיער או אביזרי שיער שהתשמש בהם. המשיכו לסרק את ילדכם במסרק נגד כינים מספר ימים לאחר הטיפול, בכדי לשמור על הגיינה ולוודא כי בעיית הכינים אכן נפתרה. בנוסף, חטאו את מברשות השיער ומסרקי הכינים עם מים רותחים בכדי למנוע מביצים שנשארו עליהן להביא להידבקות חוזרת.

אודות ariel

Check Also

הצמדת אוזניים

יש דרך רפואית לפתור תופעות חיצוניות אשר משפיעות על המראה ועל התדמית. במקום להתמודד עם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *