דף הבית / כללי / עוסק פטור או מורשה – מה כדאי לפתוח בתחילת הדרך?

עוסק פטור או מורשה – מה כדאי לפתוח בתחילת הדרך?

העסק שלכם בתהליכי הקמה, וכעת אתם לא בטוחים כיצד תוכלו לפתוח אותו בצורה הנכונה שתאפשר לכם לעבוד בדרך הטובה ביותר. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא מידע כללי על שני האפשרויות העיקריות אשר עומדות לפניכם כאשר אתם מעוניינים לפתוח עסק.

 

עוסק פטור – למי זה מתאים?

במידה וכמות ההכנסות השנתית שלכם לא תעבור את רף ה-100 אלף שקלים, עוסק פטור לרוב Hהווה את האפשרות המומלצת עבורכם. המילה פטור מתכוונת לעובדה לפטור ממע"מ, כך שלא תוכלו להזדכות עליו, אך עדיין תאלצו להגיש דו"ח בסוף השנה. שימו לב שאינכם פטורים ממס הכנסה, אלא רק ממע"מ.

פתיחת עוסק פטור לרוב תתאים לפרילנסרים ועובדים עצמאיים אשר לא צפויים להכניס משכורות של 5 ספרות מדי חודש.

כל מה שעל עוסק פטור לעשות הוא מבחינה חוקית הוא להגיש דו"ח מסכם על השנה שעברה.

אם תמצאו את המקצוע שלכם ברשימה הבאה לא תוכלו להירשם בתור עוסק פטור בישראל:

סוחר או מתווך מקרקעין, רופא כלשהו, רואה חשבון, חוקר, טכנאי, יועץ ארגוני\ניהולי\מדעי\מס, מהנדס, מתורגמן, עורך דין, סוחר רכב, סוכן ביטוח, אדריכל וכל מחזיק במקצוע חופשי.

 

עוסק מורשה – למי זה מתאים?

פתיחת עוסק מורשה כרוכה בפתיחת תיק מול מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ. הדרך הטובה ביותר לבצע את ההקמה של העסק תהיה באמצעות שימוש בשירותיו של רואה חשבון מנוסה אשר עבר את התהליך פעמים רבות. בין המסמכים שיהיה עליכם להגיש תוכלו למצוא צילום שיק אשר יעיד על קיומו של חשבון הבנק שלכם, צילום ת.ז מלאה או לחלופין תעודת התאגדות, אישור לסוג העסק הפועל ועוד.

במידה וסכום ההכנסות שלכם גדול אך יש לכם הוצאות גדולות בהתאם, עדיף יהיה עבורכם לבחור במסלול של עוסק מורשה, משום שכך בניגוד לעוסק פטור תוכלו להזכות על ההוצאות שלכם, אם הן קשורות לעסק.

בתור עוסק מורשה, עליכם יהיה לדווח על ההכנסות וההוצאות שלכם פעם בחודש או פעם בחודשיים למע"מ, ולמס הכנסה תוכלו לעשות זאת באופן חד שנתי. כמות ההכנסות שלכם תחויב לפי המדרגות אשר אותן תוכלו למצוא בפקודת מס הכנסה.

 

לסיכום, אם ההכנסות החודשיות שלכם לא יחצו את ממוצע ה8250 שקלים ואתם לא נכללים ברשימה אשר מונעת ממכם את האפשרות, יהיה רצוי עבורכם לבחור במסלול עוסק פטור, במיוחד בגלל שהעובדה שאם תחצו את הרף, תוכלו בקלות לעבור לעוסק מורשה. במידה וההכנסות החודשיות שלכם נעות בין 8250 שקלים ועד ל25 אלף שקלים, הדרך המועדפת עבורכם תהיה לבחור בעוסק מורשה.

אודות ariel

Check Also

פרופילי אלומיניום

פרופילי אלומיניום

חיזוק למראה הטבעי רצפת פרקט שהתקנתם בביתכם תתן לכם תחושה של חום ונועם, מה גם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *