דף הבית / כללי / ציוד למספרות – יד 2 או חדש, מה מומלץ?

ציוד למספרות – יד 2 או חדש, מה מומלץ?

רכישה של ציוד למספרות הינה ללא ספק רכישה הכוללת הוצאה כספית לא קטנה. רכישת ציוד למספרות כוללת מגוון רחב של פריטים – החל מחומרים פשוטים לעיצוב השיער ועד לריהוט ופריטים יקרים מאוד. לכן, כל ספק יודע כי הרכישה של הפריטים הללו, בין אם זה בשלב הראשוני של הקמת המספרה, ובין אם זה בשלבים מתקדמים יותר של תחזוק המספרה, הינה הוצאה לא פשוטה.

היום, לאור התחרות הרבה ולאור העובדה שלא כל מספרה זוכה לקהל גדול וקבוע של לקוחות, במספרות רבות מנסים לחסוך, במיוחד ברכישת הציוד היקר יותר כמו הרהיטים השונים או מוצרי החשמל, ולכן רבים מתלבטים מה לרכוש – האם מוצרים חדשים או מוצרים מיד שניה שיהיו זולים יותר.

תלוי בפריט המדובר

ההחלטה האם לרכוש פריט מסויים חדש או לבחור ברכישה מיד שניה היא רכישה שצריכה להתייחס בכל פעם לפריט ספציפי מסויים. ישנם פריטים אשר תוכלו למצוא במצב של כמעט חדש לחלוטין, אך מיד שניה ולכן מחירם יהיה נמוך בכמה מאות שקלים, וישנם פריטים אשר בהם לא כדאי לקחת את הסיכון ברכישה מיד שניה.

לדוגמא – כיסאות למספרה. אתם יכולים לבדוק את הכיסאות בעצמכם, לשבת עליהם, לסובב אותם ולהרגיש האם מדובר בכיסאות במצב טוב, וממש כמו חדשים, ולכן שווה לרכוש אותם מיד שניה, או שמדובר בכיסאות ישנים יחסית ולא מספיק איכותיים ולכן עדיף לא לרכוש אותם.

לעומת זאת, מכשירי חשמל קשה יותר לבדוק. קחו לדוגמא פן לשיער שנפל על הרצפה כמה פעמים. יכול להיות שברגע שתפעילו אותו לצורך הבדיקה הוא יראה תקין, אך לאחר מספר הפעלות הוא כבר לא יעבוד בצורה תקינה. לכן אם תרכשו מוצר שכזה מיד שניה בתוך זמן קצר אתם עלולים לגלות כי המוצר תקול ועליכם לרכוש חדש בכל מקרה, מה שמכפיל את ההוצאה.

ממי רוכשים?

עוד דבר שכדאי לבדוק הוא ממי אתם מבצעים את הרכישה. למשל, אם באזור בו אתם עובדים נמצאת מספרה שסוגרת את שעריה מספר חודשים לאחר שנפתחה בשל חוסר ביקוש, רכישה של ציוד ממנה יכולה להיות משתלמת מאוד עבורכם. מדובר במספרה שרכשה ציוד חדש לחלוטין ובקושי השתמשה בו ולכן אתם יכולים ליהנות מהציוד הזה ללא כל בעיה. לעומת זאת, מספרות ותיקות יותר לרוב ימכרו פריטים שכבר אינם תקינים לחלוטים ולכן אותם פחות כדאי או משתלם לרכוש.

אודות ariel

Check Also

מיקי גיצין

על מיקי גיצין והקרן החדשה לישראל

הקרן החדשה בישראל (או באנגלית NIF – New Israel Fund) הוקמה בשנת 1979 על ידי ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *