דף הבית / כללי / קריירה בעולם הביטוח – מה זה דורש מאיתנו?

קריירה בעולם הביטוח – מה זה דורש מאיתנו?

עולם הביטוח נחשב לאחד התחומים היציבים והוודאיים יותר בכל הנוגע לביטחון תעסוקתי. נכון, באף תחום לא יכולים להבטיח לנו תעסוקה אטרקטיבית לכל החיים, אך תחומים מסוימים (כמו תחום הביטוח) מראים גידול עקבי בהיקף ובביקוש לאנשי מקצוע, כך שמבחינת מי ששוקל כיום איזו קריירה כדאי לו לפתח, תחום הביטוח בהחלט צריך לעורר עניין בהקשר זה. מה כולל עולם הביטוח מבחינת אפשרויות תעסוקה ארוכות טווח ומה עלינו לעשות על מנת להיכנס לעולם זה ולבנות בו קריירה משגשגת?

 

מהרכב ועד לפנסיה שלנו – עולם שלם של ביטוחים מסוגים שונים

על מנת להתחיל ולהבין את האטרקטיביות של עולם הביטוח כמקור לפרנסה ולקריירה ארוכת טווח, כדאי לבחון את היקף התחום – כמה ביטוחים מסוגים שונים קיימים כיום בעולם, ומה היקפו הכלכלי של תחום זה?

ובכן, מספר סוגי הביטוחים הקיימים כיום בעולם הוא עצום. כמובן שמיד קופצים לראש הביטוחים הנפוצים והמוכרים לנו יותר, כמו ביטוח רכב, ביטוח דירה וכו'. אך זהו רק חלק קטן מעולם הביטוח הכולל. פנסיה, למשל, היא דוגמה לתחום עצום הנכלל בתוך עולם הביטוח – פנסיה היא למעשה סוג של ביטוח (תחום זה מכונה "ביטוח פנסיוני"), כך ששוק הפנסיה הרחב כל כך הוא למעשה נדבך נוסף בתוך עולם הביטוח. באופן דומה, תחומים כמו ביטוח משכנתא, ביטוחי חיים למיניהם, ביטוחים לבתי עסק וכו' – כולם חלקים מתוך עולם הביטוח הכולל, ומבחינה מסוימת כולם מהווים מקור תעסוקה פוטנציאלי עבור אנשי המקצוע המתמחים בעולם הביטוח. את היקפו הפיננסי של עולם זה קשה לאמוד, שכן מדובר בחלק נכבד מעולם הפיננסים ומהכלכלה כולה. מה שבטוח הוא כי תחום זה גדול ומגוון דיו על מנת לספק לכל מי שמתעניין בו הזדמנות אטרקטיבית לקריירה יציבה ומניבה.

 

קורסי הכנה, מבחני הסמכה והתמחות – הדרך לקריירה בעולם הביטוח

הדרך המומלצת לבניית קריירה יציבה בעולם הביטוח אינה מסובכת וגם אינה אמורה להיות ארוכה במיוחד, אך היא דורשת רצון ומוטיבציה להצליח בתחום.

על מנת לעסוק בעולם הביטוח באופן מקצועי יש לקבל רישיון רשמי מטעם משרד האוצר. על מנת לעשות זאת, יש לעבור מספר מבחנים רשמיים, כמו גם לעבור תקופת התמחות בת שישה חודשים.

עבור כל אחד מהמבחנים הנדרשים קיים קורס תואם אשר מכין את התלמידים בדיוק לקראת אותה בחינה. למשל, קורס מקצועית א' הוא קורס אשר מכין באופן פרטני וממוקד לקראת בחינה בעלת שם דומה, המחייבת את הנבחנים להכיר את עולם ניירות הערך לעומק. קורס יסודות הביטוח מכין גם כן לקראת בחינה בנושא זה, הכוללת היכרות רחבה ומעמיקה עם עולם הביטוח והעקרונות העומדים ביסודו. מלבד לקורס מקצועית א' ויסודות הביטוח, ניתן למצוא קורסי הכנה גם עבור יתר הבחינות – בחינות ביסודות ייעוץ השקעות (בחינות בכלכלה, חשבונאות וסטטיסטיקה ומימון) ובחינות גמר (בחינת גמר בביטוח פנסיוני ובחינה במקצועית א' עבור המעוניינים לעסוק בתחום זה, או בחינות גמר בביטוח רכוש, ביטוח תאונות או ביטוח ימי, למעוניינים להתמחות בתחומים אלו).

לסיכום, קורסי הכנה המאפשרים לצלוח את הבחינות הרשמיות בהצלחה ותקופת התמחות בת חצי שנה – זוהי הדרך המומלצת והבטוחה יחסית לבניית קריירה ארוכת טווח בעולם הביטוח.

אודות ariel

Check Also

כמה אוכל לתת מדי יום לגור כלבים?

לגור החמוד שלנו יש תיאבון בריא – הוא טורף כל מה שאנחנו נותנים לו, אבל ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *