דף הבית / בריאות זולו / בדיקות גנטיות בהריון

בדיקות גנטיות בהריון

בדיקות גנטיות בהריון מאפשרות לך לדעת אם העובר או העוברים שלך נושאים מחלה. במידה והעובר שלך בעל מום גנטי באפשרותך לקבל החלטה כיצד לפעול ולהתכונן לבאות. גם אם תחליטי להמשיך את ההיריון, תוכלי להתכונן לבאות בצורה הטובה ביותר.

החשש מפני ביצוע בדיקה כמו בדיקת מי השפיר הוא חשש טבעי כיוון שמדובר בבדיקה פולשנית אשר יש בה סיכון להפלה. לכן, מומלץ תמיד לעשות בדיקות מקדימות להריון ולדעת כי היום ישנה גם בדיקה גנטית בהריון שדורשת לקיחת דגימת דם מהאם ולא ממי השפיר.

בדיקות אשר קודמות להריון

אם יש לך כוונה להיכנס להריון, מומלץ לפנות אל הרופא ולקבל הפניה מתאימה לביצוע בדיקות. גם אם אין כל מחלה במשפחה ועל פניו לא נשקפת סכנה, יתכן וימליצו לך לעשות בדיקות מקדימות. במקרה זה הבדיקות יילקחו ממך או מבן הזוג והן בדיקות דם. התשובות יגיעו לרוב תוך שבועות ספורים. אלו הן אינן הבדיקות הגנטיות שנעשות בהריון אם כי אם הנך בהריון ועוד לא עשית בדיקות אלו ייתכן וזה הזמן לעשות אותן.

בדיקות גנטיות בהריון

ישנן סיבות שונות לעשות בדיקות גנטיות בהריון ולא תמיד צריכה להיות סיבה כדי לעשות אותן. לעתים מספיק הרצון לדעת שההיריון תקין ובריא כדי לפנות לביצוע הבדיקה. נשים רבות מבקשות לעשות בדיקות כדי לדעת שהעוברים בסדר. חשוב לדעת כי גם במקרה והתוצאות מצביעות על בעיה כלשהי חשוב להתכונן אליה גם במקרה שההיריון נמשך.

לבצע בדיקת דם בהריון

כל אישה אשר שומעת על בדיקת מי השפיר יכולה לחשוש. ההמלצה לבדיקה זו תתקבל במקרים של הריון בסיכון, כאשר יש במשפחה מחלה גנטית, במקרה של ממצאים בבדיקת האולטרסאונד ועוד. בנוסף להמלצות, ישנן נשים שירצו לבצע בדיקות בהריון ללא המלצה מוקדמת וזאת כדי ליהנות משקט נפשי לאורך ההיריון.

אפשרות אשר עומדת לרשות הנשים היא לבצע בדיקת DNA דרך בדיקת דם שאינה פולשנית ואינה דורשת לקיחת דגימה של מי השפיר. בדיקות גנטיות בהריון לא חייבות להיות מפחידות והסיכון שלהן יכול להיות אפסי כשלא נדרשת הכנסת מחט אל תוך חלל הבטן.

אודות ariel

Check Also

הדפסה על זכוכית

הדפסה על זכוכית – מה זה אומר?

כיום, לא מעטים האנשים אשר אוהבים לבצע הדפסת תמונות על דברים שונים, כמו למשל: זכוכית, ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *