דף הבית / כללי / שאלות נפוצות על דוקרנים ליונים

שאלות נפוצות על דוקרנים ליונים

היונים זקוקים למשטח ישר ויציב על מנת שיוכלו לעמוד עליו. הם לא יכולים לעמוד על משטחים קוצניים ולכן אחת הדרכים למנוע את קרבתם לאזור הוא להציב דוקרנים ליונים שהופכים את המשטח הישר לדוקרני, רוטט ושאינו מתאים לשהות שלהם. אם היונים גורמים לך למטרד, יתכן ויש לך שאלות רבות על מניעת ההתקרבות שלהם ולשם כך ריכזנו עבורך שאלות נפוצות ותשובות.

היכן כדאי להציב את הדוקרנים?

היונים אוהבות לקנן במקומות שהן מרגישות בטוחות. הן מעדיפות מקומות חבויים, מוצלים וסגורים. לכן הן מגיעות אל מסתורי הכביסה, מתחבאות בסביבת אדני החלון ואל גגות הבתים. בעוד שהאזורים הללו אידאליים עבורן, עבורנו מדובר במטרד. בכל האזורים אליהן מגיעות היונים ניתן להציב את הדוקרנים נגד יונים ובכך להרחיקן בלי לפגוע בהן.

מהם היתרונות של דוקרנים ליונים?

ישנם יתרונות רבים להצבת דוקרנים ליונים והראשון שבהם הוא הרחקת היונים, שזו הפעולה הרצויה. מעבר לכך, מדובר על פתרון זול שבדרך כלל קל להציב אותו. עם זאת, חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע על מנת לבדוק אם התקנה עצמית היא אכן הנכונה ביותר לאזור ואם הדוקרנים אכן נותנים את הפתרון הטוב ביותר לבית שלך. 

האם יש פתרונות חלופיים?

כן. ישנם עוד פתרונות אשר מיועדים להרחיק את היונים מהאזור. למשל רשתות ליונים הן פתרון מעולה, אך הן דורשות בעל מקצוע עם ניסיון רב והן מכסות מרחב רחב. הדרך הטובה ביותר לקבוע כיצד להרחיק את המטרד היא להתייעץ עם החברה שמכירה את התחום, לקבל ממנה עוד פרטים על דוקרנים נגד יונים ולבקש לשמוע על החלופות העומדות לרשותך.

האם הדוקרנים הורגים את היונים?

לא. המטרה של דוקרנים נגד היונים היא למנוע מהן להגיע למקום ולהרגיש בנוח לקנן בו. ברגע שהדוקרנים מוצבים, היונים לא יגיעו אל המקום כי המשטח הקיים אינו ישר ויציב. הן פשוט ימשיכו לחפש אחר מקום אחר שאין בו דוקרנים ליונים ויקננו בו. על אף שמדובר בפתרון פשוט, זהו פתרון שמשמש לאורך זמן (ישנם דוקרנים אשר יכולים להחזיק מעמד גם מעל עשר שנים). 

אודות ariel

Check Also

מיקי גיצין

על מיקי גיצין והקרן החדשה לישראל

הקרן החדשה בישראל (או באנגלית NIF – New Israel Fund) הוקמה בשנת 1979 על ידי ...