חדשות מהירות
  • חיווי אשראי שלילי – הדירוג שקובע את העתיד שלכם
  • מתנות מקוריות לחגים – החיפוש אחרי הצעות מדהימות!
  • באילו מקרים כדאי לבצע איתור קופות גמל?
  • חיפוש מידע באתר הר הכסף 2 – תכנון פרישה ממוקד מטרה 
  • מתיחת בטן – ישדרג את הביטחון העצמי
  • כיצד מתבצעת הדפסה על קנבס?
  • הדפסה על זכוכית – מה זה אומר?
  • טיפים למציאת דירות למכירה
  • כל מה שצריך לדעת לפני שקונים משקולות לאימון
  • ארגון ללא מטרות רווח – מדוע כדאי לתרום לו? 
דף הבית / בריאות זולו / השתלת שיניים ממוחשבת – למה ומתי לעשות אותה?

השתלת שיניים ממוחשבת – למה ומתי לעשות אותה?

בשנים האחרונות אנו עדים לפרסומים רבים על השתלות שיניים ולהצעות שונות ממרפאות ברחבי הארץ. בנוסף, הולך וגובר השימוש בהשתלות שיניים ממוחשבות אשר להן מספר יתרונות, אך מחייבות בקיאות וניסיון רב מצד הרופא. בשורות הבאות נביא מידע על הנושא.

 

מה בין השתלה רגילה לממוחשבת

בהשתלת שיניים ממוחשבת, כמו בהשתלה רגילה, המטרה היא ליצור בסיס המחליף את שורש השן שעליו ניתן ליישם מתקנים מסוגים שונים, כמו כתר או תותבת. ואולם, ההבדל הוא שבמקרה של השתלה ממוחשבת מתחילים לאחר בדיקת רופא עם צילום CT במכון מיוחד. את הצילום רופא השיניים מעתיק ומעביר למעבדה עם דימוי של הלסת או שתי הלסתות שבהן מבצעים את ההשתלה, ובמעבדה מכינים סד כירורגי ממוחשב. את הסד הזה יישם הרופא במהלך הטיפול ומכאן ואילך הוא ינחה אותו בביצוע הפרוצדורה בצורה מדויקת מאוד.

זהו אחד היתרונות הבולטים של הסד הממוחשב שהופך את עבודתו של רופא השיניים לקלה ומדויקת יותר, שכן הוא מנחה אותו אל היבטים שונים של היישום. בנוסף, עם הסד הממוחשב גם המטופל נהנה מיתרון גדול של היעדר צורך בביצוע חתך ולכן גם אין צורך לבצע תפרים ואין דימומים רציניים. כל אלו מביאים בסופו של דבר להחלמה קצרה יותר.

 

מי צריך השתלת שיניים?

השתלות שיניים ממוחשבת או רגילה עשויה להידרש במספר מצבים. ראשית, אצל רבים מאיתנו יש מחסור בשיניים טוחנות בלסת התחתונה, בעוד השיניים שלידן דווקא בריאות. אך עם הזמן כתוצאה מפעילות האכילה והעומסים על הלסת, השיניים הסמוכות מתחילות לשנות מיקום. כך נוצרים ליקויי סגר, דלקות חניכיים ובהמשך נגרמים גם כאבים במפרק הלסת. במקרים אלו מבצעים שתל ומעליו כתר, וזאת בניגוד לנהוג בעבר – השחזה של השיניים וחיבור גשר מחרסינה מעליהן. עוד מצב נפוץ שבו מבצעים השתלות הוא איבוד של כל השיניים או של מספר שיניים, ואז אפשר ליישם כמה שתלים. זאת במקום לעשות תותבת חלקית או שלמה שמכסה את כל החיך או את חלקו, מה שגורם אצל הרבה אנשים לרפלקס הקאה או לאי נוחות. יחד עם זאת, ביצוע שתלים במקרים אלו תלוי במצב הבריאותי של המטופל, באיכות וכמות העצם, ובסוג השיקום הסופי.

 

באיזו מרפאה אפשר לעשות השתלת שיניים ממוחשבת

אם שמעתם על השתלות ממוחשבות ואתם מעוניינים בכך, עליכם לבדוק עם מרפאת השיניים שאליה אתם פונים אם מצוי בידי הרופא הידע והניסיון לשם. צריך להבין כי השתלות ממוחשבות, למרות שהן לכאורה יותר פשוטות, מחייבות ידע רב בכירורגיה מפני שקיימים בהן סיכונים מיוחדים. מעבר לכך, אם רופא שיניים מסתמך יותר מדי על ההנחיות של הסד הממוחשב, הוא עלול ליצור נזקים, בדומה לאנשים המסתמכים אך ורק על אפליקציית "וייז" לניווט. אחת האפשרויות היא לפנות אל מרפאת השיניים של ד"ר מחמד ותד השוכנת בפרדס חנה, ומציעה מענה לכל סוגי טיפולי השיניים לרבות השתלות ממוחשבות, מידי רופא מיומן ובעל ניסיון רב והכשרות מגוונות בתחום זה.

אודות ariel

הקודם Open Sesame: מגרגר שומשום קטן ועד לעוגיות טחינה
הבא הצמדת אוזניים

Check Also

מוהל רופא

מוהל רופא קווים לבחירתו

רבים בוחרים לבצע את הטקס אצל מוהל רופא בשעה טובה נולד לכם בן וכעת אתם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *