דף הבית / כללי / כמה אוכל לתת מדי יום לגור כלבים?

כמה אוכל לתת מדי יום לגור כלבים?

לגור החמוד שלנו יש תיאבון בריא – הוא טורף כל מה שאנחנו נותנים לו, אבל איננו רוצים שהוא ישמין כבר בגילו הצעיר או חלילה יתפתח בצורה שאינה תקינה. אז בכמה אוכל לגורי כלבים אמורים להאכיל אותו? זו שאלה חשובה שכל בעל כלבלב שואל את עצמו מתוך דאגה רבה.

התשובה למרבה השמחה אינה כל כך מסובכת: יש שני פרמטרים מרכזיים שמכריעים מהי כמות האוכל היומית שיש לתת לכלב – משקל הגור והגיל שלו. בארבעת החודשים הראשונים לחיי הגור הוא מתפתח וגדל במהירות הגדולה ביותר ואז הוא צריך לקבל כמויות מוגברות של אנרגיה ורכיבים תזונתיים. כפי שמובן מכך, כמויות האוכל לגורי כלבים צריכות להיות גדולות בהתאם.
עם ההתקדמות בגילו של הגור קצב הגדילה וההתפתחות שלו מואט ובהתאם לכך פוחתת כמות האוכל היומית שלו.

האריזה של המזון לכלבים אינה רק יפה ומושכת – מתנוססת על גביה טבלת האכלה יומית שבה מצוינות כמויות המזון המומלצות שיש לתת לכלבלב על פי גילו ומשקלו. הטבלה הזו יכולה לסייע לכם מאוד אבל יש "אבל" – צריך לקחת בחשבון ששני כלבים בני גיל זהה ואפילו מאותו הגזע ובאותו משקל יכולים להזדקק לכמויות אוכל שונות במידת מה זו מזו. מדוע? כי יש להם חילוף חומרים שונה בגוף, כי רמת הפעילות שלהם שונה ואולי אפילו יש להם נטייה גנטית להשמנה. מכאן שהטבלה על האריזה היא בגדר המלצה טובה מאוד אך עדיין רק המלצה, ויש לשקלל עוד פרמטרים הנוגעים לגור הכלבים שלנו. מזל שיש בעולם הזה וטרינרים יקרים שניתן להתייעץ אתם בנושא הזה…

חשוב בטירוף להקפיד להאכיל את הכלבלב בדיוק, אבל בדיוק, בכמות האוכל לגורי כלבים המתאימה לו – לא מעט מדיי ולא יותר מדיי. רק בכמות המדויקת והמתאימה ביותר לגור שלנו הוא יקבל את כל הרכיבים התזונתיים ואת האנרגיה שהוא זקוק לה מאוד בכל שלב ושלב בחייו, כאשר מצד שני, הוא לא יפתח חס וחלילה עודף משקל בשל מה שנקרא "אכילת יתר". אם הגור שלנו אוכל מזון מאיכות גבוהה אשר עשיר בחלבון מן החי (חשוב ביותר) ובעל נעכלות גבוהה, ואם הוא בריא וחזק, אין כל צורך לתת לו בנוסף תוספות כמו ויטמינים או מינרלים מכל סוג שהוא כאקסטרה. במנת האוכל היומית של הגור צריך להיות כל מה שהוא זקוק לו על מנת לגדול ולהתפתח נכון.

כמה פעמים ביום מאכילים?

עד גיל שלושה חודשים כדאי לחלק את מנת האוכל היומית ל-4 ארוחות. בגילאי 3-6 חודשים אפשר כבר לעבור ל-3 ארוחות יומיות. מגיל חצי שנה ואילך זה בסדר גמור כבר לתת שתי ארוחות ביום – בבוקר ובערב.
כאשר מגדלים גור מגזע גדול מומלץ לשקול אותו אחת לשבוע (השיטה פשוטה – פעם אחת עולים לבד על המשקל ובפעם השנייה עולים כאשר מחזיקים את הגור). גור שגילו כ-6 חודשים אינו אמור לשקול יותר מכ-50% מן המשקל שלו ככלב בוגר.

מה לגבי מים?

חשוב ביותר לשים לב שהגור שלנו כל הזמן יכול לגשת לקערת מים שיש בה מים טריים. את המים מחליפים מדי יום ושמים לב שהקערה תמיד מלאה.

איך יודעים איזה אוכל לגורי כלבים הוא איכותי?

כלל האצבע לבחירת אוכל איכותי ובמחיר נוח הוא חישוב עלות מנת האוכל היומית ולא העלות של מחיר השק. במזון איכותי במיוחד רמת הנעכלות גבוהה ביותר ולכן מנת האוכל היומית צריכה להיות קטנה יחסית וגם, אגב, נפח הצואה קטן, כי רוב המזון נעכל היטב. זה אולי יישמע לכם מפתיע במיוחד, אבל דווקא העלות היומית של האכלת גור כלבים במזון מאיכות גבוהה יותר נמוכה יותר בתחשיב, כי השק מספיק לזמן רב יותר.

אודות ariel

Check Also

עיצוב גינה

תכנון של עיצוב גינה – האם נדרש איש מקצוע?

הפנטזיה של כל מי אשר מבינכם הינה לדור בתוך דירה אשר עטופה בצמחייה. מי מבינכם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *