דף הבית / בריאות זולו / מוהל רופא קווים לבחירתו

מוהל רופא קווים לבחירתו

רבים בוחרים לבצע את הטקס אצל מוהל רופא

בשעה טובה נולד לכם בן וכעת אתם עסוקים באחת השאלות החשובות ביותר- כיצד לבצע את טקס ברית המילה – האם על ידי מוהל או מוהל רופא. בשנים האחרונות הורים רבים בוחרים לבצע את הטקס אצל רופא מקצועי אשר הוכשר לבצע את ברית המילה וכך לחסוך לבנם כאב מיותר ולוודא כי הפעולה מתבצעת בצורה המקצועית ביותר.

ביצוע הפעולה תוך אלחוש מקומי של האזור

יתרונו המרכזי של מוהל רופא על פני מוהל טמון בעובדה כי ביכולתו לבצע אלחוש מקומי של האזור במטרה שהתינוק לא יחוש כל כאב, כאשר על מוהל אין לבצע פעולה זו. באמצעות ידיים מיומנות של רופא מקצועי התינוק עשוי לא לחוש כאב בזמן הפעולה.

שקט נפשי

הבחירה של מוהל רופא עבור הורים רבים היא בחירה של שקט נפשי – הורים רבים מעדיפים לבחור ברופא בידיעה שבנם התינוק בטוח ובמקרה הצורך יקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. הורים רבים אינם עשויים לעמוד על ההבדל בין רופא ובין מוהל רגיל.

אמנם מוהל מוסמך מקבל את כל האישורים הדרושים לביצוע הפעולה על ידי משרד הדתות והבריאות, אך מוהל המשמש כרופא לומד היטב את ההליך ומיומן בביצוע ההליך כחלק מביצוע הליך כירוגי שגרתי וכן בטיפול בסיבוך בעת הצורך. ביום למחרת , רופא המשמש כמוהל לא צריך לערוך ביקור בשל העובדה כי אם התגלה סיבוך הוא טיפול בו במקום ולא חיכה יום למחרת.

אמנם מדובר בהוצאה יקרה על פני מוהל, אך הורים רבים מעדיפים לשלם יותר וליהנות משקט נפשי. מומחה בכירורגיה יפגין מיומנות רבה יותר במסגרת ההליך הכירוגי וכן בטיפול בהמשך במקרה של סיבוך.  יתרה מכך, רופא מקצועי יעשה שימוש בכפפות בהשוואה למוהל מסורתי אשר לא עובד לרוב עם כפפות. כאשר רופא מעוניין לשמש כמוהל עליו לעבור בחינה של ועדה בין ארצית וכן עליו להיות יהודי, ישראלי שומר מצוות. אין זה מספיק כי מדובר ברופא אלא אליו לעבור הכשרה בתחום העיוני ולהיבחן על מנת לסמך מוהל מוסמך.

אודות ariel

Check Also

הדפסה על זכוכית

הדפסה על זכוכית – מה זה אומר?

כיום, לא מעטים האנשים אשר אוהבים לבצע הדפסת תמונות על דברים שונים, כמו למשל: זכוכית, ...