דף הבית / כללי / על מיקי גיצין והקרן החדשה לישראל

על מיקי גיצין והקרן החדשה לישראל

הקרן החדשה בישראל (או באנגלית NIF – New Israel Fund) הוקמה בשנת 1979 על ידי זוג אמריקאי. בשנת 2017 הצטרף מיקי גיצין לקרן כמנכ"ל החדש שלה, כשבאמתחתו וותק וניסיון רבים בהובלת פעולות ומהלכים רבים בתחום החברתי-פוליטי של מדינת ישראל. גיצין היה ממקימי תנועת 'ישראל חופשית', היה חבר מועצת העיר בתל אביב מטעם תנועת מרצ ואף הוביל מס' מאבקים במסגרת תפקידיו השונים.

מיקי גיצין – רקע

כאמור, גיצין הצטרף לקרן החדשה לישראל כשהוא מחזיק בניסיון רב, הכולל שורה של צעדים העולים בקנה אחד עם ערכיה של הקרן; הוא היה דובר של חבר הכנסת אילן גלאון ממרצ, היה לסמנכ"ל עמותת 'בשקל' הפועלת לפיתוח התרבות בפריפריה, ואף נשלח לארה"ב מטעם הסוכנות היהודית. עוד הקים את תנועת 'ישראל חופשית' וקטף מספר פרסים מהקרן החדשה בחו"ל, על פועלו בהתאם לערכי הקרן. הקרן החדשה לישראל עצמה עוסקת בנושאים כגון;

  • הבטחת זכויות אדם ואזרח לכלל אזרחי ישראל, כולל כל המיעוטים, הפרטים והקבוצות המתגוררים במדינת ישראל.
  • קידום שוויון עבור כל אזרחי המדינה ללא כל הבדלי גזע, דת, מין, נטייה מינית או לאום.
  • חיזוק של ערכי הפלורליזם, הסבלנות והסובלנות בחברה הישראלית.
  • טיפוח חברה ישראלית שערכיה מושתתים על שלום מבפנים, שלום אל מול שכניה, סובלנות וקבלה.
  • ביטוי האינטרסים של קבוצות מיעוטים המתגוררות במדינת ישראל, על מנת לקדם את זכויותיהן.

להגן ולטפח את הדמוקרטיה

בשנים האחרונות ישנה תחושה שסכנה אורבת לדמוקרטיה הישראלית. הקרן החדשה לישראל בראשות מיקי גיצין לקחה על עצמה ללמד, לחזק ולסייע לארגונים פרטיים וציבוריים ויוזמות שונות, שערכיהם שווים לערכיה של הקרן החדשה. המטרה העיקרית היא ליצור רשת גופים חזקה, הנאבקת כמקשה אחת למען שוויון הזכויות בישראל ולמען שימור הדמוקרטיה.

הקרן החדשה לישראל פתחה את שעריה ליוזמות וארגונים בישראל המבקשים לחזק את ערכי הסבלנות, הסובלנות, שוויון הזכויות והקבלה בין כל אזרחיה, ומזמינה גם אתכם לקרוא וללמוד עוד על הארגון העיקרי בישראל הדוגל בערכים אלו, ולהצטרף לשורת הארגונים והיוזמות שיודעים שאת הגב שלהם, הם יכולים למצוא ממש כאן.

אודות ariel

Check Also

מכירת זהב תמורת מזומן

מכירת זהב תמורת מזומן – למה ואיך?

האם ידעתם שניתן לעשות מכירת זהב תמורת מזומן? כאן נסביר למה זה כדאי ואיך עושים ...