דף הבית / כללי / עולם חדש של אירועי חברה – חדר בריחה בראשון לציון

עולם חדש של אירועי חברה – חדר בריחה בראשון לציון

סוף השנה הגיע וחברות ועסקים רבים לוקחים את העובדים לימי כיף לפני שמס הכנסה ישים לב לעודפים שנשארו, וגם בגלל איזה משהו בנוגע לגיבוש והנאה או משהו.

וכמו בכל שנה, יושבים להם אחראי כוח אדם מול המסך בעיניים טרוטות, לא מגולחים, אחרי לילה לבן ובוקר שחור, ומנסים לפתור את הבעיה הגדולה, מה לעשות?

קריוקי נמאס, באולינג ילדותי, פיינטבול כואב, וציד ברווזים נמצא פה רק בשביל הבדיחה.

המרדף אחר רעיון חדשני ומקורי לאירוע חברה מושווה לא מעט למרדף אחר אמונה דתית – בתל אביב אין, אולי יש משהו בפריפריה.

ובכן, המאמר הזה נכתב עבור אנשי כוח האדם, על מנת לבשר להם שתי הודעות מרגשות.

הראשונה היא כמובן, שהם מדממים מהעיניים, ואולי כדאי שילכו לישון.

השנייה היא שבשנים האחרונות צמח בישראל הפתרון המושלם, הוא יצירתי, חדשני ומיוחד, והוא יכול לספק יתרונות רבים עוד מעבר לכל בילוי אחר.

 

חדר בריחה – הבילוי הקבוצתי המושלם

יותר מכל דבר אחר, חדר בריחה הוא כיף טהור שנדיר למצוא, הוא מספק חוויה אינטלקטואלית, מאתגרת ומלאת אדרנלין. אבל מעל כל זה, מה שהופך את חדר הבריחה לאטרקציית חברה מנצחת באמת, הוא החוויה הקבוצתית.

בחדר בריחה הרעיון של קבוצה שונה מכל אטרקציה אחרת, בעוד שבדרך כלל מתחלקים לקבוצות שחקנים אקראיות, והקבוצה ששחקניה קיבלו את הניקוד הגבוה ביותר מנצחת, בחדר בריחה ההתקדמות וההצלחה של השחקנים תלויה באופן מוחלט ברמת שיתוף הפעולה ועבודת הצוות שלהם. לכן, חדר בריחה הוא דרך מעולה לבחון ולשפר את הדינמיקה הקבוצתית של העובדים בחברה, ואף לבחון עובדים חדשים, ולראות את עבודת הצוות שלהם בתנאי לחץ.

התופעה של חדר בריחה כחלק מתהליך הקבלה אשר חברות מעמידות בפני עובדים חדשים הולכת וגוברת, ניתן אף לומר שזו הייתה המטרה הראשונית של חדרי הבריחה הראשונים שהוקמו אי שם לפני עשור בעמק הסיליקון.

אך לא כל חדר בריחה יכול להתאים לקבוצה ובטח שלא כל מתחם יכול להתאים לאירוע חברה, אז הנה כמה דברים שכדאי לבדוק לפני שסוגרים.

 

לובי וחדר אירוח

רבים מחדרי הבריחה שנפתחו בישראל החלו כאטרקציה שנועדה לקבוצות קטנות וחובבי חידות, ורובם לא ראו את החברות הגדולות כקהל יעד רלוונטי, ולכן לא ניתנה מחשבה רבה על חווית האירוח. הלובי ברוב חדרי הבריחה הוא רחב ומרווח, ובלבד שאף אחד לא שם.

גם חדר אירוח ייעודי הוא מצרך נדיר בתחום, לכן, לפני שנרשמים כדאי לוודא שהמתחם מסוגל להכיל קבוצות גדולות של שחקנים, שיש לו נסיון עם אירוח חברות ושיש לו חלל בו יוכלו לשים כיבוד או לצפות במצגות של ארז שלייפרמן, סמנכ"ל תפעול.

 

אתגר ורמה נכונה

רוב חדרי הבריחה נבנו עבור מבוגרים, אך בעקבות השינויים שנעשו בתחום בשנים האחרונות, מתחמים רבים שמו את המשפחות והילדים כקהל יעד עיקרי, ולכן, החדרים שלהם עלולים להרגיש מעט ילדותיים ואולי לא מאתגרים מספיק. כדאי לבדוק שהחדרים מיועדים לקהל הנכון.

 

חדרים ברמה גבוהה

בישראל תעשיית חדרי הבריחה צמחה במהירות מסחררת, הדבר נתן את הבמה ליוצרים מדהימים וכמה מהחדרים שנפתחו בישראל נחשבים מהטובים בעולם.

אך, לצד זאת, לרוב מתוך חוסר הבנה או ידע, בשוק החדש והמבולבל נפתחו מתחמים רבים עם חדרים שלא משקפים את רמת חדרי הבריחה בארץ, ולפעמים גם כאלה שלא משקפים את חדרי הבריחה בכלל.

בין אם התפאורה פשוטה או מתקלפת, ובין אם בחידות לא ברורות או משחקיות עלובה, החדרים האלו יגרמו לרוב השחקנים לקבל את האטרקציה כדבר שלילי, ועלולים לגרום להם להרגיש שהתחום לא בשבילם.

הדרך הטובה ביותר לבדוק האם חדר הוא טוב או לא, היא לשאול בקבוצת הפייסבוק הראשית של "חדרי בריחה ישראל". אחת מפנינות התחום היא ללא ספק הקבוצה הזו, המכילה כמעט 40 אלף שחקנים, היא מקום למצוא אלפי ביקורות על חדרים, דיונים וסקרים מעניינים, וכמובן, אלפי שחקנים שמוכנים לענות לשאלות הגולשים בכל שעות היממה, יען כי אין לאף אחד מהם חיים.

 

אלו הדברים החשובים שכדאי לבדוק לפני שאתם סוגרים את המתחם לאירוע, ואם תיצמדו לכל הסעיפים רוב הסיכויים שיהיה לכם אירוע מהנה, מקורי ויצירתי שכולם יזכרו.

 

המאמר נכתב באדיבות puzzles – מתחם חדרי בריחה לקבוצות בראשון לציון, המתמחים בקבוצות ואירועי חברה

אודות ariel

Check Also

עיצוב גינה

תכנון של עיצוב גינה – האם נדרש איש מקצוע?

הפנטזיה של כל מי אשר מבינכם הינה לדור בתוך דירה אשר עטופה בצמחייה. מי מבינכם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *