חדשות מהירות
 • חיווי אשראי שלילי – הדירוג שקובע את העתיד שלכם
 • מתנות מקוריות לחגים – החיפוש אחרי הצעות מדהימות!
 • באילו מקרים כדאי לבצע איתור קופות גמל?
 • חיפוש מידע באתר הר הכסף 2 – תכנון פרישה ממוקד מטרה 
 • מתיחת בטן – ישדרג את הביטחון העצמי
 • כיצד מתבצעת הדפסה על קנבס?
 • הדפסה על זכוכית – מה זה אומר?
 • טיפים למציאת דירות למכירה
 • כל מה שצריך לדעת לפני שקונים משקולות לאימון
 • ארגון ללא מטרות רווח – מדוע כדאי לתרום לו? 
דף הבית / עיצוב הבית זולו / עיצוב דירה לקשיש עם מטפלת סיעודית

עיצוב דירה לקשיש עם מטפלת סיעודית

במהלך השנים, ההורים ואנשים הקרובים אלינו עוברים שינויים גופניים ונפשיים רבים עד שהם מגיעים לגיל הזקנה כשחלקם זקוקים לטיפול צמוד של מטפלת. רבים מאיתנו לא רוצים לחשוב על השלב הזה, אך פעמים רבות הוא בלתי נמנע, ואנשים הקרובים אלינו מגיעים לתקופה בה הם זקוקים לטיפול צמוד ולמטפלת שיכולה להעניק להם את השירות החיוני הזה.

במהלך התקופה הזו, חשוב לא רק לדאוג לטיפול שקשישים זקוקים להם, אלא גם לתנאי המחייה ולסביבת המגורים שלהם, ולכך שהיא תהיה נעימה עד כמה שאפשר. לצד הדברים הנחוצים לכל קשיש מבחינה פרקטית, יש לשים דגש גם על עיצוב בית המגורים שלו המשותף למטפלת סיעודית על מנת שלשני הצדדים תהיה סביבת מחייה נעימה.

4 טיפים פשוטים לעיצוב דירה לקשיש עם מטפלת סיעודית

בעיצוב של דירה עבור קשיש שחי עם מטפלת לקשישים סיעודית, יש לחשוב בצורה פרקטית על האופן בו היא תעוצב ותיראה. לצד זאת, ניתן להשתמש בכמה טיפים שיעזרו לעצב סביבה נעימה במיוחד עבור כל הצדדים, שתוכלו להשתמש בהם בקלות:

 1. צרו חללים נפרדים עבור הצדדים: אלא אם כן מדובר במקרים חריגים, עדיף שלקשיש שגר בבית ולמטפלת הסיעודית יהיו שני חדרים נפרדים. בחדרה של המטפלת דאגו שיהיה ריהוט הכולל מיטה, ארון, שידה וכל מה שצריך לתנאי מחיה נוחים עבורה.
 2. שמרו על נגישות עבור שני הצדדים: אם יש קשיש סיעודי שזקוק לכיסא גלגלים, וודאו שיש די מרחב ברחבי הדירה או הבית על ידי פינוי של חפצים מיותרים ולא נחוצים. באופן הזה גם מטפלת סיעודית תוכל לעבור בבית ונוחות, ולנייד את הקשיש בצורה קלה בכל המרחבים השונים.
 3. דאגו לאמצעי בטיחות שונים: קשישים סיעודיים רבים נמצאים בסכנה ליפול ולפצוע את עצמם, ולכן מומלץ לרפד פינות שונות ברחבי הבית, ולמנוע ריבוי של רהיטים או חפצים חדים שעלולים להזיק להם. בחדר האמבטיה וודאו שיש די מקום עבור מטפלת סיעודית ועבור הקשיש שהיא סועדת, התקינו מעקה בטיחות במידת הצורך והדביקו משטח נוגד החלקה שיכול להיות מציל חיים של ממש.
 4. הקנו חופש פעולה למטפלת: כאשר מדובר במקרים בהם יש מטפלת סיעודית שגרה עם קשיש, חשוב לתת לה תחושה של בית על מנת שתרגיש בנוח ותוכל לעשות את עבודתה בצורה נעימה עד כמה שניתן. על מנת שזה יקרה, תנו למטפלת חופש פעולה לעצב את חדרה כפי שהיא רוצה, וגם להכניס לבית מאכלים שהיא אוהבת ובעצם לתת לה תחושה לא רק של עבודה, אלא גם של בית.

הצורך במטפלת סיעודית אינו פשוט עבור אף אחד מהצדדים המעורבים בעניין, אך אין זה אומר שהגורל חייב להיות קודר. עם מטפלת סיעודית נכונה לצד קשיש שקרוב אליכם, ועיצוב ביתו בצורה נכונה, כל הצדדים יוכלו להרגיש בנוח ולהמשיך יחדיו בצורה נעימה.

אודות ariel

הקודם סוגי בריכות שחייה ביתיות
הבא בניית קישורים – לא עסק לחובבנים

Check Also

הכול על תכנון אדריכלי לבית פרטי

אחרי לא מעט התרגשות, מחשבות ולא מעט עבודה קשה קניתם חלקת אדמה ואתם עומדים לבנות ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *