דף הבית / עיצוב הבית זולו / קמינים חשמליים או על גז – בדוק מה מתאים לך

קמינים חשמליים או על גז – בדוק מה מתאים לך

אין ספק כי בשנים האחרונות קמינים הפכו להיות הרבה יותר נפוצים והרבה יותר פופולאריים ממה שהיה בעבר. רבים מבינים את היתרונות של קמינים ולכן בוחרים לרכוש אותם, אך רכישה של קמינים חשמליים או על גז היא רכישה שפחות נוגעת ליתרונות החימום, אלא לעיצוב הבית.

לעומת קמין הפועל על עצים או קמין המוסק באמצעות נפט, החום אשר מופק מקמין הפועל על חשמל או גז הינו חום מתון יותר ופחות עצמתי, ולכן אם אתם מחפשים אופציה לחימום יעיל של הבית בעונת החורף הסוערת, ואם אתם מתגוררים באזורים קרים כמו בהרי הגליל והגולן, קמינים חשמליים או על גז פחות יתאימו לכם.

לעומת זאת, אם אתם מתגוררים באזורים חמים יותר ורוצים ליהנות מהמראה של האש הבוערת והתוספת העיצובים אשר יכולים להעניק הקמינים הללו לבית שלכם, הם יכולים להתאים לכם הרבה יותר.

עצמת החום

לפני שמדברים על העיצוב, חשוב להדגיש כי בין קמין חשמלי לבין קמין הפועל על גז העצמה של החום היא שונה, וקמין על גז יכול לחמם את הבית בצורה טובה יותר לעומת קמין חשמלי.  לכן אם השיקול של חימום הבית גם הוא חשוב עבורכם, עדיף לכם לבחור בקמין גז ולא חשמלי.

מראה הלהבות

רבים אשר מתלבטים בין קמינים אשר המטרה העיקרית שלהם הינה תוספת עיצוב לבית, בודקים את המראה של הלהבות בתוך הקמין. המראה של הלהבות יותר תחושה ביתית וחמימה יותר, תחושה אותנטית מיוחדת, וניתן ליהנות ממנה גם בשעות הערב, גם אם לא קר מאוד באותו הערב.

חשוב לדעת כי בקמין הפועל על גז מראה הלהבות הינו הרבה יותר אותנטי, כי מתרחשת בו שריפה אמיתית של חומר בעירה. בקמין הפועל על חשמל מראה הלהבה הינו מכני יותר כי אין פה שריפה אמיתית אלא רק מעגלים חשמליים ולכן המראה המתקבל פחות אותנטי ומרשים.

מראה חיצוני

מבחינת המראה החיצוני לא ניתן לראות הבדלים גדולים מידי בין קמינים הפועלים על גז לבין קמינים חשמליים, במיוחד כשהם כבויים. כיום ניתן למצוא את הקמינים הללו במגוון רחב מאוד של עיצובים שונים וכך להתאים אותם לכל פינה בבית ולכל מקום שתרצו בצורה פשוטה וקלה במיוחד ללא כל קושי או בעיה.

יחד עם זאת, קחו בחשבון כי קמין גז זקוק לארובה, וקמין חשמלי לא, ולכן בבתים בהם לא ניתן להתקין ארובה קמין חשמלי יתאים יותר.

אודות ariel

Check Also

ציוד נלווה לשיפוץ

כל השירותים לבניית בית

אם את רוצה לבנות לעצמך את הבית שכל החיים שלך חלמת עליו, למה שלא תעשי ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *