דף הבית / כללי / על רישיון עסק וכיצד לקבל אותו

על רישיון עסק וכיצד לקבל אותו

אחד הרגעים המרגשים ביותר בחייו של אדם הוא הרגע בו הוא מחליט להפרד לשלום מעולם השכירים ולפתוח עסק עצמאי משלו. משפט ידוע אומר שעם החלטה גורלית מגיעה אחריות גדולה, ואחד הדברים שיהיה עליכם להצטייד בהם בפתיחת העסק, הוא רישיון עסק שמטרתו להבטיח שבית העסק עומד בתקנות השונות של עסקים.

מה צריך לעשות כדי לקבל רישיון עסק

ראשית כל חשוב להבין במה מדובר; רישיון עסק הוא אחת מבין דרכים רבות בהן מבטיחה המדינה את שלום ובטחון האזרחים בה. זאת מכיוון שבעלות על עסק מעמידה את האדם במקום בו עליו לשרת את הציבור אך בו זמנית גם לשמור על הסחורה והשירות אותו הוא מעניק. על מנת לקבל רישוי עסקים יש לבצע מספר בדיקות והליכים, ביניהן:

  • נתוני תב"ע של העסק, תכניות ותיק בניין
  • מדידת בית העסק על ידי איש מקצוע המתמחה בכך
  • תכנון תכניות אדריכליות בהתאם לתקנות רישוי עסקים
  • יש להגיש בקשה רשמית במלווה בפתיחת תיק
  • עמידה בביקורות שונות עד לקבלת הרישיון הרשמי ויציאה לדרך עצמאית בטוחה

אין ספק שפתיחת עסק היא תהליך מרגש הטומן בחובו רבות, אך חשוב להכיר היטב את הזירה העסקית טרם כניסתכם אליה על מנת למנוע הפתעות ולהתנהל כראוי. הנתונים כיום מראים כי שליש מבעלי העסקים בישראל שאמורים להוציא רישיון עסק, לא עושים זאת ולו רק בשל חוסר מודעות. המשמעות של אי קבלת הרישיון עלולה להיות קנסות גבוהים, צווי סגירה ואף סיכון הציבור.

לנהל את העסק בראש שקט

ההמלצה הטובה ביותר היא כמובן, כפי שכבר הבנתם, להוציא רישיון עסק ובהקדם. כדי לעשות זאת בצורה תקנית שתעניק לכם ביטחון וראש שקט, מומלץ להיעזר בחברה העוסקת במתן ייעוץ וליווי בתהליך קבלת רישיון העסק. חברה כזו תחזיק באמתחתה ניסיון רב במגוון סיטואציות ותיקים שונים. בנוסף לכך, יועצי החברה יידעו כיצד להתמודד עם הליכים ותקלות בירוקרטיות שונות, כך שאתם תוכלו להיות בטוחים שאתם יכולים לצעוד לדרך חדשה ועצמאית, ולנהל את העסק החדש שלכם בראש שקט. ושיהיה בהצלחה!

אודות ariel

Check Also

הר הכסף 2

חיפוש מידע באתר הר הכסף 2 – תכנון פרישה ממוקד מטרה 

התקופה הכי מרגשת והכי משמעותית בחייו של כל ישראלי, היא דווקא תקופת הפנסיה. אחרי שנים ...