פודקאסט בסקונד לייף

user"פודקאסט זולו" מאת guysoft   פורסםלפני 10 חודשים, 3 שבועות   תגובות1 תגובות

היי כולם, רציתי לשתף אתכם במשהו שקרה לי בסקונד לייף, ואולי אסקור בהזדמנות את עולם הפודקסטים בתוך סקנד לייף.

סקנד לייף הוא עולם וירטואלי תלת-מימדי מאת חברת Linden Labs , שהתחיל כמקום שבו אנשים יכולים ליצור כל אובייקט שהם רוצים, למכור אותו במטבע מקומי, שאפשר להמיר לדולרים ובחזרה. העולם הזה הפך לעולם ענק עם אין ספור מקומות, חפצים ואנשים. הוא אף הפך גם מקור פרנסה לחלק מהאנשים שחיים בו. השאר קונים בתים וריטואלים, רוקדים במסיבות וירטואליות, משחקים, מדברים ופחות או יותר עושים כל דבר שאנשים עושים בחיים ראשונים שלהם וגם דברים שאי אפשר לעשות בהם. רבים לוקחים את סקונד לייף מאוד ברצינות, ביניהם IBM שעושים שם ישיבות צוות, ואפילו עובדיהם כבר ערכו שביתות וירטואליות בעולם .והרבה חברות גדולות נוספות שבודקות איך מוצרים שבתכנון מתקבלים שם.

אני התחלתי לטייל שם לפני כמה חודשים, מידי פעם מבקר במקומות. ולפני זמן מה נתקלתי, להפתעתי, במקרה לגרמיי, במקום (שהיה ליד האגף של NASA שאני מבקר בו לעתים), בשם Science School, היה בו שלט ענק שכתוב בו " Science Friday ", שזהו פודקאסט שאני מאזין אליו מידי פעם! באותו יום שהגעתי, הגעתי בדיוק בסוף התוכנית, וכל האנשים שהיו שם היו בדיוק בדרך החוצה. אבל הבנתי מהנוכחים, שבמקום הזה משדרים את התוכנית בשידור חי כאשר היא גם משודרת ברדיו בקנדה.

היום, אני החלטתי לבוא למקום, יום שישי, שעה 21:00 זמן ישראל, שעה 11:00 זמן סקונד לייף, ולהאזין חיי לפודקאסט.

ביקור ב-science Friday

אולם מלא במאזינים

הגעתי למקום קצת לפני ופגשתי שם את אחת המנהלות של התוכנית, היא בדיוק עבדה הגולגולת שאפשר לראות הצד ימין של התמונה לעיל, היא הוצבה שם במיוחד בקשר לאחת הפינות של התוכנית. היא שרצתה שאני יעזור לה לבדוק משהו בהרשאות העתקה של הגולגולת. היא גם נתנה לי הזמנה לקבוצה של Science Friday.

לקראת ההתחלה של התוכנית יותר ויותר דמויות זרמו לתוך האמפי, ולצערי השרת של האזור התחיל לקרטע מבחינת שידור התוכנית, שמעתי את הכול מקוטע, ולבסוף, אחרי השעה הראשונה איתרתי דף באתר התוכנית דף עם ערוצים חיצוניים שמהם אפשר להאזין. לא רק זה, המאיץ הגרפי החלש שלי התחיל להתקשות לצייר כל כך הרבה דמוית.

החוויה של שמיעת הפודקאסט בצורה חייה, כמו הרבה דברים, בעלת יתרונות וחסרונות. הפודקאסט הזה משדר את הפינות שלו בחלקים, מפני שהוא עורך שעתיים. וחלקם לא מעניינים אותי, אז קצת היה משעמם בחלק מהפרקים, ולא הייתי יכול לדלג למה שרציתי לשמוע. מצד שני, במהלך כל שידור, הצ'ט במקום רץ בקצב משוגע, ולמרות שבמקומות רבים היה מעניין, לשם שינוי, היה קשה לעקוב. ההפסקות היו גם קצרות בין פינה לפינה. אבל, אחרי הכול, יש מן הרגשה מיוחדת כזו, שכולם באים בייחד לשמוע את השידור, הדבר הכי קרוב שאני יכול לחשוב עליו הוא כמו שבאים לשמוע קונצרט קלאסי או הופעה, במקום להאזין לדיסק בבית - זה לא אותו דבר.

הנה אני

הנה אני (ואני לא נראה כך)

דבר נוסף שכמובן שונה, הוא שהמנחה יכול פתאום לקחת משהו שמצוין במקום. או שהנוכחים יכולים לשאול שאלות. וזה קצת שונה מאשר צ'ט רגיל, או חיבור אנשים מקווי טלפון. אחרי הכול זה מוסיף אלמנט ויזואלי.

אחרי השעתיים האלה (שדיי הטישו אותי), מסתבר שהחלק המעניין נשאר לסוף - גלעין קטן עד בינוני של לינדנים (דיירים העולים של linden) נשאר והתחיל לדיין בכל מני נושאים, ממה שהיה בתוכנית, ועד אפילו קצת לינוקס. לבסוף, עייף אך מרוצה, התנתקתי מסקנד לייף.

לא מזמן, בפודקאסט מופע השוליים של קיטארו אירחו מישהו מהפודקסט המשחקייה שאמר (בצדק) שסקונד לייף הפך להיות מין "הצלחת הפטרית" של העולמות הוירטואלים, עם הרבה ניסויים וכל מני דברים חדשים ומשונים. בנוסף, linden שחררו את קוד המקור של התוכנת לקוח של סקונד לייף השנה, והבנתי שהם שואפים ליצירת תקן חדש לעולמות וירטואלים נראה לאן הכול יוביל.

מקווה שהנהנתם לקרוא

קישור לפוסט הזה באנגלית