סיכום אוגוסט פינגווין

היי, חשבתי שכדאי שאכתוב את התוצאות של כל הריצות שעשיתי בין האולמות במהלך הכנס.

איך עבר עלי היום

היה כרגיל מאוד מהנה לראות את חברי הקהילה. ככל שאני נכנס יותר לתוכנה חופשית, כך החוויה הזו יותר מהנה. היה לי קצת חבל שהתרוצצתי בשביל לארגן את הווידאו, מפני שרציתי לדבר עם כל כך הרבה אנשים ולא מצאתי את הזמן לכך. אז כל מי שלא הספקתי לדבר איתו - אפשר עדיין לעשות זאת מחוץ לכנס :-) .

מי עשה את החבילה העוברת?!

זה היה מאוד מבדר, מישהו הכין חבילה עוברת שעברה בין כל מני אנשים בכנס. ביינם עם הכתוביות "העבר ללינוקסאית הכי יפה בכנס" , "העבר לנציג מיקרוסופט הכי פעיל", "העבר לאדם עם השם משתמש הכי מוזר בקהילה". אני האחרון שקבל את החבילה והיה כתוב עליה "העבר לאדם הכי האקר" (מאז שמעבירים לי את הפוסטים מלימגזין למדור "האקינג" הדבר הזה רודף אותי). היה בסוף פתק עם הודעה "זכייה בחבילה עוברת, פרס אצל קפלן". זה היה מפתיע לתת את זה לקפלן ולהבין שאין לו מושג מי כתב את זה. כנראה שהפרס אצל "מישהו" אחר. בכל מקרה, אחרי זה קצת עניין אותי מי הגה את הרעיון הזה. ולהבין מה הפרס היה אמור להיות (מלבד פנים מבולבלות של קפלן).

השנה אני מתפרנס מתוכנה חופשית

השנה זו גם השנה הראשונה שאני עובד בחברה שמרוויחה כסף מתוכנה חופשית. למי שראה את חברת אפורדי מסתובבת עם לפטופ כסוף עם XBMC רץ עם סרטים. אז זו העבודה שלי ושל ערן חן! אני זוכר שבאוגוסט פינגווין 5 אורי עידן (עכשיו ראש ה-W3C בארץ) אמר שהוא מרגיש גאווה בכך שהוא מתפרנס מתוכנה חופשית, נראה לי השנה הרגשתי דומה.

ווידאו

אני ארגנתי את צילום כל ההרצאות במהלך הכנס. שנעשה בעיקר על ידי מתנדבים מתוך הקהילה עצמה.

היה לנו מזל שהצלחנו להתחבר להגברה של האולמות עוד לפני שהכנס התחיל, אחרת אין לי מוסג איך היינו מסתדרים. היו לנו מיקרופונים אלחוטיים, אבל זה היה יוצא הרבה פחות טוב. וממה שאני רואה כרגע מווידאו שמגיע, הכל נראה טוב.

קצת מידע טכני על הווידאו

התוצאה הייתה מוצלחת,

  • יש לנו 9 קלטות וידאו (כל קלטת זו שעה או 12GB), שעליהם כל הרצאות הכנס. כלומר מעל 90GB של וידאו מהכנס.
  • יעל צלמה מספר ראיונות במצלמה נוספת שהייתה לנו.
  • צריך לעבד את זה. ואם לוקחים בחשבון שלעבד דקה של וידאו לוקח בארך פי 2.

אז יש לי הרבה מאוד שעות של עיבוד, לכן זה ייקח זמן עד שתוכלו לראות את הווידאו ברשת. לוקח 9 שעות להעביר את קלטות ה-MiniDV לדיסק קשיח. אני עושה את זה מאז אתמול ברקע ועדיין לא סיימתי חצי.

מתי נראה את הווידאו?

כמו שנה שעברה, כל מי שרוצה לראות את ההרצאות פספס יצרך לחכות, עכשיו יש לי יותר וידאו לערוך, ופחות זמן לערוך אותו. לכן אני לא רוצה להתחייב על תאריך [1]. כאשר אני אסיים, אני אפרסם, כאן, לינמגזין, וואטסאפ וכל המקומות האלה.

So stay tuned

תודות

אני בטח שוכח אנשים, אז בבקשה תגיבו שאוכל להוסיף אתכם לרשימה :-) . ניסיתי לנסות לארגן מי יהיה איפה, אבל בסוף הרוב היה מתנדבים ספונטניים.
  • תודה לערן חן שבלעדיו לא נראה לי היינו עומדים במשימה
  • תודה לכל חברי מועדון לינוקס הירושלמי (רם, שי, ליאור).
  • תודה ל-Diago ו-Jabka ואדם שהצטרפו ברגע האחרון.
  • תודה למיטל :-)
  • תודה לעירה שהחליף קלטות ודאג שהכול יעבוד במסלול הלא טכני (בלעדיו לא הייתה לנו את ההרצאה של קפלן).
  • ותודה לנדב ווינק שגם ישב מול המצלמה במסלול הטכני
[1] שנה שעברה זה לקח חודש, נראה לי השנה זה ייקח פחות מפני שאנחנו מיומנים יותר.