חיפוקס באיחור של שבוע

userהבלוג של yael   פורסםלפני 1 שנה, 6 חודשים   תגובות0 תגובות

כל מי שנפגשתי איתו או שקבעתי אתו פגישה במקום פיסי יודע שחוש הכיוון שלי הוא בעייתי. ובגלל הנטייה שלי להתיחס בקלות ראש למגרעותי אני בד"כ פשוט מתעלמת מבעיית חוש הכיוון. זאת אומרת, אדם במצבי לא היה ישן שבוע לפני פגישה במקום חדש כמו הטכניון לדוגמא. מעולם לא נכנסתי בשערי הטכניון ומכיון שפיספסתי את הפנייה החשובה הראשונה מצאתי את עצמי באוניברסיטת חיפה במקום בטכניון.

כמו תמיד, בסוף הגעתי.

מועדון חייפוקס, כתב בזמנו, באירגונה של אורנה אגמון בן-יהודה, את תוכנית ההדרכה עבור תלמידי אורט חצור הגלילית וחברי המועדון כמו, אלון אלטמן, אוהד לוצקי וגיא קרן הגיעו לחצור כדי להדריך את התלמידים. לכן שמחתי מאוד על ההזדמנות להגיע לחיפוקס.

נושא ההרצאה היה ויה מכון מחקר, אבל רוב ההרצאה הוקדשה לאתר התמיכה. לשמחתי מאיר הסכים לתת סקירה קצרה של "להק" (קצרה מדי) שעוררה התענינות רבה ותוביל להרצאה נפרדת שתוקדש כולה למערכת.

לסיכום, מצורפים כמה מהצרכים הדחופים של אתר התמיכה שהוצגו בחיפוקס, אם למישהו יש רעיונות או עניין באחד התחומים נשמח לקבל עזרה:

  • עידכון המדריכים חלקם כבר בני למעלה מחצי שנה וישנם תחומים כמו התקנת שרת שבוודאי דורשים עידכון רציני ניתן למצוא רשימה של כל המדירכים על ידי לחיצה הקישור "כל המסמכים" בתפריט מימין והקשה על האות "מ" (מדריכים).
  • רעיונות לתוכן והפעלות עבור הילדים. בעמוד הראשי באתר, לצד ההפניה לנוער, הורים ומורים יש הפניה לילדים. דרושים רעיונות לתכנים והפעלות רלוונטיות. עד כה הניסיון שלנו היה עם תלמידי תיכון. אנחנו זקוקים לרעיונות -- מה מעניין ילדים? או אולי איך (ומה) (ב)קוד פתוח ותוכנה חופשית יכול להיות כיף ומעניין עבור ילדים?
  • באיזור ההורים היינו רוצים להכין רשימה של תוכנות לילדים עם הסבר קצר מה ניתן למצוא בכל תוכנה, מאיפה אפשר להוריד אותה, איך להתקין את התוכנה, האם ניתן להתקין אותה על חלונות או שיש צורך במערכת לינוקס?
  • בלוג בנושא משחקים.
  • אם אתם מורים או הורים שמעורבים או מתענינים בקוד פתוח ותוכנה חופשית ויש לכם ניסיון בשימוש בתוכנות האלו או שאתם מכירים הורים/מורים כאלו, נשמח מאוד אם תכתבו לנו על החוויות שלכם.
  • יוזמות נוספות לפעילויות שבהן משולבים פרויקטים כמו וויקיפדיה ו- Creative Commons