מאיירת מקצועית - טיפים לבאנר מאויר...

user"הבלוג של זולו! :)" מאת zulo   פורסםלפני 2 שנים, 5 חודשים   תגובות0 תגובות

אם הסיבה היחידה שעד עכשיו לא עיצבתם באנר לכנס וורדקאמפ היא שחסרים לכם כמה טיפים אומנותיים/גרפיים, אז הנה יש פה כמה וכמה... מצורף ראיון עם אלית אבני, מאיירת מקצועית עם הרבה מאוד ניסיון, שיש לה גם בלוג (מומלץ).

שלום אלית!

שלום זולו לכבוד לי להתארח אצלכם, ולראות את הדברים המגניבים שאתם עושים.

האם תוכלי לתת לנו כמה טיפים עיצוביים לשידרוג הבאנר?

בהיותי יותר מאיירת והרבה הרבה פחות מעצבת אני מסתמכת יותר על העין- ופחות על חוקי עיצוב נוקשים אולם יש לקחת כמה דברים בחשבון, כשניגשים לעשות כל עבודה יצירתית. צביעה, משהו שיבלוט על רקע אתרים שרובן כחלחלים, לבנים או אפרפרי תורכיז.

תוכלי לתת לנו סקירת צבעים זריזה?

צבעים שתופסים את העין הם צבעים חמים- צהוב, כתום , ירוק דשא. צבעים שמרגיעים את העין- כחלחלי בית חולים וירקרקי כיתת לימוד פנג שווי. צבעים שמדגישים ומושכים תשומת לב לטוב או לרע- הם שחורים, אדומים,צהובים זרחניים וכו.

נקודתית לנושא הבאנר, האם יש דברים שכדאי שניקח בחשבון?

כמות הזמן שאנשים יבחנו את היצירה שלכם הבאנר הוא משהו שמרפרף לעיני המזפזפ, מוביל לאנשהו (אם הוא מושך מספיק או מסקרן) אבל לא מתעכבים עליו- ספציפית.. ולכן עליו להעביר את מירב האינפורמציה, ממש מהר וממש ברור. זה לא אומר שהוא חייב להיות יבש ועניני אבל אם יש שם בדיחה- היא צריכה להיות עם פואנטה מחודדת , אם יש שם אימג', זה צריך להיות משהו שהעין תקלוט ותעבד בקלות. אין מקום לטשטושים אמנותיים, חיתוכים סוריאליסטים או פונטים מתחכמים. נקי, קורץ ומזמין.

תאורה דרמטית, צורות גרפיות, יכולות לעזור במשיכת העין

אלית 1

הוספת אימג' נעים לעין ושילובו בטקסט- צבעונית ומבחינת קונספט

Alit 3

מרחק הצופה מהיצירה שלכם חשוב מאוד. במקרה שלנו- מדובר במשהו שיושב מול מחשב, במרחק 20-40 סמ מהמסך. אותיות קטנות לא תהיינה קריאות, צבע הרקע חייב לאפשר לטקסט לבלוט, קווים דקים מאוד- יעלמו, ויחד עם כל זאת הצופה שלכם רגיל לפרסומות, רגיל לבאנרים ופופ אפים מעצבנים. אל תעצבנו את הצופה עם מסגרות מהבהבות של זכיות בלוטו און ליין, או בחורות מגישות משהו. הצופה שלכם כבר למד להתעלם מכל זה.

צבעוניות עליזה, אייקוני תרבות או אימג'ים שניתן בקלות לזהות,

Alit 2

נושא והתאמה לקהל היעד. מי יראה את זה ? בני נוער? ילדים ? מבוגרים ? נשים ? גברים ? מי פוקד את הבלוגים שלכם ? מי אתם רוצים שיגיע ? דברו אל קהל היעד שלכם בכלים שהוא אוהב.

מה הקהל שלך היה אומר על הלוגו של וורדפרס?

הבלוג שלי זוכה להיחשף לקהל אמנותי יותר, יוצר בעצמו, או מחפש יצירות ברשת. להpיל על קהל כזה, באנר יבש בשני צבעים עם הלוגו בגדול של הוורדפרס- זה כמו להרביץ לו בראש.

מצד שני, אם הבאנר הורוד מנצנץ שלי יוצג בבלוג של חבר, העוסק בתכנות מחשבים בבנק, סיכוי גדול שצופיו וקוראיו יותקפו באפילפסיה ויפסיקו לבקר. חישבו על הקהל שלכם, והתחשבו בו.