קריקטוריסט מקצועי, הוא דבר ראשון אומן, צייר שמכיר את החוקים והכללים של ציור, ציור פנים, אנטומיה, עבודה נכונה עם , צבעים, אור וצל, לדעת איפה להוסיף הצללה ותאורה כדי לתת לציור או לדמות שבו נופך תלת ממדי, וכמו שאומר הפתגם "היופי הוא בפרטים הקטנים".

כמה שיותר פרטים שתוכלו להוסיף לקריקטורה מעוצבים יפה עם טקסטורות שנותנות ייחוד לציור הקריקטורות עצמן, הרי זה משובח, זה יגרום יותר להסתכל על הקריקטורה ולהתפעם ממיוחדותה.

להשתחרר מול הקריקטוריסט ולדבר, ספרו על עצמכם

ייעודו של קריקטוריסט טוב הוא ליצור דמות מצחיקה אופיינית ומייצגת של האדם שמולו, וכמה שיותר פרטים שהקריקטוריסט ידע על הדמות שהוא צריך לצייר, כך יהיה לו יותר קל לצייר קריקטורה שדומה במאפיינים שלה עד כמה שאפשר לאדם שיושב מולו. לדעת אם לתת צבע לקריקטורה, או להשאירה בלי צבע, בשחור לבן, תלוי גם בבקשת הלקוח.

הקריקטוריסט יכול לעבוד בכל פורמט של גודל, יש ב A4 שזהו גודל של דף מדפסת רגיל או של A3 שזהו 2 דפי מדפסת רגילים מחוברים, ועל דף זה יכול לציור את הקריקטורה שלו ואת האובייקטים שהלקוח מבקש שיצייר או לא, אולי מהדיבור עם הלקוח, הקריקטוריסט יבין שציור של אותו חפץ כן חשוב להעביר את האישיות של הקריקטורה הספציפית של הלקוח ויוסיף אותו לציור הקיים.

הקריקטוריסט צריך להיות זריז ידיים ולדעת לצייר את הקריקטורה של אדם במצב מהיר יחסית במיוחד אם יש אחריו עוד לקוחות שהיו מעוניינים שיציירו את הקריקטורה שלהם.

אפשר לראות קריקטוריסטים עובדים בעיקר באירועים מיוחדים, במקומות מרכזיים והומי אדם כמו בטיילת, אבל חשוב לזכור שרק קריקטוריסט מקצועי יכול לשבת ולעשות ציורים ללקוחות, קריקטוריסט שהוא לא מספיק מקצועי ואין לו מספיק שעות ציור מאחוריו עדיף שעדיין לא יכנס לזה.

לקוחות לא אוהבים שהם לא מקבלים תמורה נאה לכספם והיו מעדיפים להשקיע כספם באדם שיודע מה עושה וייתן להם יצירה ועבודה טובה מאשר סתם למישהו שמנסה מזלו.

תוכלו לבדוק ברחבי האינטרנט לגבי קריקטוריסטים מקצועיים, אבל קחו בחשבון שגם המחירים יהיו בהתאם, הכי חשוב שתוודאו לגבי תנאי המחיר וסוג העבודה לפני ההתחלה שלה שלא יהיו שאלות תמוהות או בעיות כשהוא כבר יתחיל את העבודה.

credit: lev radin / Shutterstock.com

תוכן זולו

By תוכן זולו

דוד הוא העורך הראשי של אתר תוכן זולו, עם מעל 10 שנים של ניסיון בכתיבה דוד יודע לייצר תוכן איכותי עם נרטיבים משכנעים במיוחד. הסגנון כתיבה המיוחד שלו משלבת רהיטות עם הבנה עמוקה של צרכי הקוראים. היכולת שלו להפוך רעיונות מורכבים לתוכן מושך הופכת אותו לנכס חשוב מאין כמוהו לצוות תוכן זולו.

אין תגובות
דילוג לתוכן