עריכת פודקאסט - מדריך מקוצר : מהדורה 4

הערה: זו מהדורה ישנה של המסמך. לצפיה במהדורה האחרונה.

מה צריך בשביל להתחיל?

 • Audacity מותקנת
 • מנגינת פתיחה, באחד מהפורמטים הבאים: WAV, AIFF, AU, IRCAM, MP3, OGG.
 • מנגינת מעברים
 • מקרופון
 • מחשב (אם זה לא היה ברור...)
 • ידע בסיסי ב-Audacity (קריאת המדריך הזה מספיקה)

תהליך העריכה

 1. פיתחו את Audacity, ו צרו פרוייקט חדש.
 2. שימרו את הפרוייקט שלכם כקובץ aup (זאת ברירת המחדל כאשר לוחצים על file->save project as), שזה בעצם הפורמט של Audacity.
 3. יבאו את מנגינת הפתיחה לפרוייקט.
236
 1. עכשיו יש שלוש דרכים להמשיך:

הדרך הראשונה היא להקליט את קובץ הקול (של הקריינות) באמצעות תוכנה אחרת, שמירה שלו בתור אחד מהפורמטים האלה: WAV, AIFF, AU, IRCAM, MP3, OGG, ו יבוא הקובץ לפרוייקט.

הדרך השנייה היא להקליט את קובץ הקול (של הקריינות) באמצעות Audacity, **בפרוייקט חדש** , יצוא שלו לקובץ wav או mp3 באמצעות Audacity, ו יבוא שלו לתוך הפרוייקט של הפודקאסט. היצוא לקובץ wav או mp3 מתבצע ע"י בחירה בתפריט ה-File באפשרות Export As WAV או Export As MP3. מנסיון, יותר פשוט ליצא ל-wav מאשר ל-mp3.

הדרך השלישית והמומלצת לדעתי, היא להקליט את קובץ הקול לפרוייקט של הפודקאסט ישירות. אוטומטית ההקלטה תהיה ברצועה (Track) נפרדת.

237
 1. על מנת שקובץ הקול (של הקריינות) ומוזיקת הפתיחה לא ינוגנו במקביל, צריך להזיז את קובץ הקריינות לאחרי קובץ הקול. עושים זאת ע"י הזזת הלחצן ברצועה של הקריינות למיקום של סוף הרצועה של מנגינת הפתיחה. לאחר מכן, בוחרים בתפריט Project באפשרות Align Tracks, ושם ב-Align With Cursor.
238 239
 1. מיבאים את מנגינת המעבר, וחוזרים על תהליך דומה לשלב 6 (הזזת הלחצן ברצועה של מנגינת המעבר למיקום של סוף הרצועה של רצועת הקריינות. לאחר מכן, בוחרים בתפריט Project באפשרות Align Tracks, ושם ב-Align With Cursor.)
240
 1. ממשיכים להקליט / ליבא קבצים, ולשנות להם את המיקום כך שיהיו לאחר הרצועה הקודמת ולא במקביל לרצועות האחרות.
 2. לאחר שסיימתם לערוך את כל התוכנית, שימרו שוב (File->Save Project), ויצאו את הפרוייקט לקובץ wav או mp3. שוב, אני ממליצה ליצא ל-wav מכיוון שזה פחות בעייתי מבחינת Audacity. היצוע מתבצע ע"י: בחירה בתפריט ה-File באפשרות Export As WAV או Export As MP3.
 3. במידה ויצאתם בשלב הקודם לקובץ wav, ואתם מעוניינים להמיר אותו לקובץ mp3, בלינוקס: התקינו את חבילת lame ממנהל החבילות, פיתחו טרמינל , נווטו לתקייה שבה שמרתם את קובץ ה-wav, וכיתבו: lame podcast.wav podcast.mp3 (בהנחה ש-podcast זה שם הקובץ שלכם. שנו את זה בהתאם....). בזולו לדוגמה, אפשר להעלות כרגע רק קבצי mp3, כך ששלב זה נחוץ.
 4. סיימתם!

מחיקת רעשים

לפעמים ישנם רעשי רקע מציקים, שאפשר לנסות להפחית אותם באמצעות Audacity. כדי לעשות זאת, צריך כמה שניות רק של הרעשים. מסמנים את השניות האלה, ובוחרים בתפריט Effect באפשרות Noise Removal, ולוחצים בחלון שנפתח על הכפתור Get Noise Profile, ולאחר מכן על Close. מסמנים את הקטע שממנו אתם רוצים להוריד את הרעש, ושוב בוחרים בתפריט Effect באפשרות Noise Removal. כעת ניתן לשמוע איך זה ישמע ללא הרעש ע"י לחיצה על כפתור Preview, וניתן לשנות כמה רעש יופחת. על מנת להוריד את הרעש, ליחצו על כפתור Remove Noise ולאחר מכן על Close.