פרוייקט IT GIRL : מהדורה 1

הערה: זו מהדורה ישנה של המסמך. לצפיה במהדורה האחרונה.

זה הוא פרוייקט שהוקם ע"י קרן המדע הלאומית, וכולל תוכנית יחודית ל-60 בנות בגלאי תיכון מכל רחבי אוסטין(טקסס). התוכנית מתפרשת על פני שלוש שנים, ומלמדת את הבנות כיצד לשנות את העולם דרך שימוש במידע טכנולוגי.

בנות הפרוייקט לומדות שפות תכנות, על מנת שתהיה להן היכולת ליצור משחקי מחשב חינוכיים. מטרת המשחקים היא להכניס סביבה לימודית חוויתית לילדים מכל העולם ובעיקר במדינות כמו: ברזיל, נפאל, וניגריה. כמו כן, הן תשתמשנה בטכנולוגיות מתקדמות כדי לדמות ולפתור את בעיות העולם האמיתי כמו חזית נזק של הוריקן, ושחרור פקקי תנועה. המשחקים יכתבו בשפת פייתון , בשימוש עם Pygame . המשחקים הכי מוצלחים, ישלחו לפרוייקט ה- OLPC (מחשב נייד לכל ילד) כדי לבדוק אפשרויות לשלב אותם בגירסאות הבאות ועל ידי כך להפיץ אותם בעולם.

הבנות נדרשות להגיע ל-120 שעות כל שנה של מפגשים עם הקבוצת הפרוייקט, במהלך שלוש שנים. הן מתחילות אותו מהשנה השנייה של התיכון, ומסיימות בסיום התיכון, בשנת 2009. הפרוייקט מגדיל את היכולות והבטחון העצמי שלהן בתחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה, והמתמטיקה. הן מקבלות מלגות לקולג', ומרוויחות כסף מהתמחויות בקיץ. כמו כן, הן פוגשות נשים מצליחות אחרות בתחום.

מי יתן וגם במדינת ישראל יהיה פרוייקט דומה...

לאתר הפרוייקט (אנגלית) אתר נוסף בנושא בנות ומידע טכנולוגי