הורים : מהדורה 15

הערה: זו מהדורה ישנה של המסמך. לצפיה במהדורה האחרונה.

קיימות מגוון של תוכנות לימודיות, משחקים ופעילויות איכותיות חינמיות לילדים ונוער ברשת. ניתן להוריד רבות מהתוכנות הללו באופן חופשי מהאינטרנט. מטרת איזור התוכן הזה היא להציג את המגוון הקיים, להדריך אתכם מהן דרישות המינימום מבחינת חומרה ותוכנה להורדת התוכנות הללו וכיצד ניתן להוריד אותן מהרשת. אם נתקלתם בתוכנות שאינן מופיעות כאן אתם מוזמנים להוסיף אותן.

אבל עוד קודם, כל המשחקים והתוכנות הלימודיות שמופיעות כאן הן תוכנות קוד פתוח או תוכנה חופשית, מה זה תוכנות קוד פתוח ותוכנה חופשית? על כך אפשר לקרוא בהמשך. כדי להגיע ישירות לרשימת התוכנות לחצו על הקישור תוכנות לימוד ומשחקים לילדים ונוער

מה זה תוכנת קוד פתוח ותוכנה חופשית?

מדובר על אוסף עצום של תוכנות שקוד המקור שלהן גלוי. כל אחד יכול לשנות את הקוד, להוסיף קוד משלו או סתם ללמוד כיצד נוצרה התוכנה, באופן חופשי. רבות מהתוכנות שעליהן מבוססת תשתית האינטרנט הן קוד פתוח או תוכנה חופשית.

התוכנות הללו נכתבות על ידי קהילות של מתכנתים שבד"כ משתפים פעולה מעל גבי האינטרנט, אולם שותפים ליצירת התוכנות הללו גם משתמשים רגילים שאין להם רקע בתכנות, אם באמצעות דיווח על תקלות ואם בתיעוד האופן שבו ניתן לעבוד עם התוכנה ואם בבקשות להוספת יישומים חדשים לתוכנה. פרטים נוספים על איך לדווח על תקלה ואיפה, ניתן למצוא ב דיווח על תקלות .

מדינות רבות עושות שימוש אינטנסיבי בתוכנות הללו כבר מספר שנים ניתן למצוא מידע נוסף על כך בקישור לינוקס בבתי-ספר בעולם.

מה אפשר לעשות עם זה?

רבות מהתוכנות הללו הן גם חינמיות. קיימת מערכת הפעלה בשם גנו/לינוקס שכולה מבוססת על תוכנות כאלה והיא ניתנת להורדה בחינם מהאינטרנט.ישנן גם תוכנות לימודיות ומשחקים רבים שניתן להוריד באופן חופשי מהאינטרנט. ניתן להתקין חלק מהתוכנות על גבי מערכת ההפעלה חלונות.

איך אפשר להתחיל להשתמש בזה?

רשימת התוכנות להורדה לפי גיל, תיאור קצר של התוכנה, קישור להורדה, האם ניתן להתקין אותה על גבי חלונות ועוד תוכלו למצוא ב תוכנות לימוד ומשחקים לילדים ונוער