הורים : מהדורה 6

הערה: זו מהדורה ישנה של המסמך. לצפיה במהדורה האחרונה.

מה זה תוכנת קוד פתוח ותוכנה חופשית?

מדובר על אוסף עצום של תוכנות שקוד המקור שלהן גלוי. כל אחד יכול לשנות את הקוד, להוסיף קוד משלו או סתם ללמוד כיצד נוצרה התוכנה, באופן חופשי. רבות מהתוכנות שעליהן מבוססת תשתית האינטרנט הן קוד פתוח או תוכנה חופשית. התוכנות הללו נכתבות על ידי קהילות של מתכנתים שבד"כ משתפים פעולה מעל גבי האינטרנט, אולם שותפים ליצירת התוכנות הללו גם משתמשים רגילים שאין להם רקע בתכנות. אם באמצעות דיווח על תקלות ואם בתיעוד האופן שבו ניתן לעבוד עם התוכנה ואם בבקשות להוספת יישומים חדשים לתוכנה. מדינות רבות עושות שימוש אינטנסיבי בתוכנות הללו כבר מספר שנים ניתן למצוא מידע נוסף על כך בקישור תיעוד:"לינוקס בבתי-ספר בעולם". למידע נוסף אודות ההבדלים בין תוכנה חופשית ותוכנת קוד פתוח הקליקו כאן.

מה אפשר לעשות עם זה?

רבות מהתוכנות הללו הן גם חינמיות. קיימת מערכת הפעלה בשם גנו/לינוקס שכולה מבוססת על תוכנות כאלה והיא ניתנת להורדה בחינם מהאינטרנט.ישנן גם תוכנות לימודיות ומשחקים רבים שניתן להוריד באופן חופשי מהאינטרנט. ניתן להתקין חלק מהתוכנות על גבי מערכת ההפעלה חלונות.

איך אפשר להתחיל להשתמש בזה?

רשימת התוכנות להורדה לפי גיל, תיאור קצר של התוכנה, קישור להורדה, האם ניתן להתקין אותה על גבי חלונות. תוכנות קוד חופשי ופתוח למערכת הפעלה חלונות