פרק 7 - ראיון עם זאב סורסקי(Zend) על PHP

תגים: PHP , אוהל-שם , זנד

ראיון עם זאב סורסקי, אחד ממיסדי חברת זנד , ומפתח שפת PHP . הראיון התקיים ביום חמישי ה-15.11.2007 במשרדי זנד ברמת גן.

קישור להורדה

RSS Feed

הראיון עם זאב סורסקי נערך במשרדי חברת זנד ע"י דורון זרחי תלמיד בי"ס אוהל שם לשעבר, שבו מדי שנה מועבר קורס PHP ע"י התלמידים שגם בנו ומתחזקים את אתר ביה"ס המבוסס PHP.

לדברי זאב סורסקי סוף שנת 2008 היא התאריך הכי אופטימי שאפשר לצפות ליציאת PHP6 . בינתיים עסוקים בזנד ביצירת גירסאת PHP5.3 שתצא ככל הנראה באפריל-מאי 2008. בתאריך 08.08.2008 יפסקו עידכוני האבטחה ל- PHP4.

לטענת זאב PHP Development Tools ( PHPDT) היא סביבת הפיתוח הטובה ביותר למפתח PHP מתחיל היא מבוססת קוד פתוח וחינמית. ניתן להוריד אותה מאתר חברת זנד או מפרויקט אקליפס

זנד מעודדת יצירת תוספים לפלטפורמה שאינם וובים ע"ׁהקהילה, אולם ההתמקדות של חברת זנד היא בישומים וובים. תת הפרויקט PHP IDE של אקליפס הוא כיום הפרויקט השני בגודלו באקליפס עם 40,000 הורדות בחודש.

בתגובה לשאלתו של דורון האם לחברת זנד איזה שהם כוונות להשפיע על משרד החינוך לאפשר לתלמידי י"ב להגיש עבודות גמר במגמת מחשבים המבוססות על PHP, לטענת זאב חברת זנד איננה מתכננת איזה שהוא מהלך כזה. יתרה מכך, מהלך כזה איננו באפשרותה בעיקר בהתחשב בכוחות אחרים, כמו מיקרוסופוט הפועלים בתחום.

לטענתו השינוי כמו במיקרים רבים אחרים בעולם הקוד הפתוח צריך להגיע מלמטה. הוא ישמח לעזור באופן אישי, בלי קשר לחברת זנד, לתלמידים שמעונינים לכתוב עבודת גמר כזו.