חברת שיתוף הקורקינטים טיר הודיעה כי תסיים את פעילותה בתל אביב, וזה יקרה כבר בסוף החודש. הסיבה? תלוי את מי שואלים…

בשנים האחרונות הקורקינטים הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף התל אביבי. וזה כבר הפך להיות נושא שנוי במחלוקת. אצל חלק מאיתנו הקורקינטים היו אחד מסממני הקדמה, ואמצעי תחבורה נוח. ואילו אחרים ראו בהם סכנה בטיחותית, מטרד ציבורי ונהיגה חסרת אחריות. וגם ראש עיר אחד שניסה לעשות כאן סדר בכל התחום של האופניים החשמליות והקורקינטים.

אם תשאלו את חברת טיר הגרמנית מדוע הם מסיימים את פעילותם בתל אביב, הם יספרו לכם על הגנבות המרובות אשר פגעו ברווחיותן, והן הסיבה להפסקת הפעילות. אך לעיריית תל אביב גרסה אחרת – בעייריה טוענים כי חברת טיר תסיים את הפעילות בשל אי עמידה בתנאי ההיתר. וציוץ של רון חולדאי מרמז לנו כי מדובר בהיבטים בטיחותיים של השימוש בקורקינטים. נושא שכבר זמן רב על הכוונת של ראש העיר.

על פי הציוץ שפורסם על ידי ראש העיר בטוויטר, העיירה הפסיקה את פעילות חברת TIER המפעילה שירותי השכרת קורקינטים ברחבי העיר, לאחר שהובהר לחברה כי לא תוכל לפעול בעיר אם לא תעמוד בכללים. רון חולדאי מציין את הכללים,  וגם שולח מסר ברור לכל יתר החברות הפועלות בתחום:

  • יש להשתמש באמצעי זיהוי דיגיטליים על מנת למנוע רכיבת קטינים.
  • יש להציע שירות זמין בכל חלקי העיר.
  • לפות 75% מהקורקינטים חייבים בקסדות.
  • על המפעילים להעביר לעייריה פרטי משתמשים שביצעו עבירות תנועה.

הודעת העירייה מציינת כי עבודת TIER הופסקה לאחר שימוע שני.

עוד טענה שהועלתה כנגד חברת טיר הוא שהיא לא הגיעה לרף ה 50,000 נסיעות לחודש שנקבע, אלא רק 30,000 נסיעות בחודש. נתון נמוך זה מיוחס למספר הקורקינטים הקטן יחסית שהחזיקה החברה.

כיצד זה הולך להשפיע על תושבי תל אביב

עיריית תל אביב מציבה קו נוקשה בנושאים בטיחותיים, ושולחת מסר ברור לכל החברות העוסקות בתחום. מה שצפוי לגרום לחברות הרוצות להישאר בתל אביב להקפיד על הנושאים הבטיחותיים, דבר שישרת את כלל התושבים.

אנו יכולים לצפות לזה בטווח הארוך. אך לגבי הטווח הקצר אנו צפויים לירידה בהיצע הקורקינטים בתל אביב. עיריית תל אביב הודיעה כי נכון לעכשיו לא תיכנס חברה נוספת לפעילות בתחום. ואיננו יודעים מה יהיה בגורלן של המפעילים האחרים מבחינת היצע הקורקינטים.

נכון לעכשיו יש עוד 4 חברות הפועלות בתל אביב. לכל אחת מהן היתר להפעלת 1800 קורקינטים. עיריית תל אביב לא תגדיל את ההיתר בזמן הקרוב, אך איננו יודעים האם החברות אכן ממשות את ההיתר במלואו. למשל חברת טיר הפעילה רק 350 קורקינטים למרות שהיה לה היתר להפעלת 1800.

מה שלא יהיה, אם אתם משתמשים בקורקינטים, זכרו להקפיד על רכיבה בטוחה ואחראית.

תוכן זולו

By תוכן זולו

דוד הוא העורך הראשי של אתר תוכן זולו, עם מעל 10 שנים של ניסיון בכתיבה דוד יודע לייצר תוכן איכותי עם נרטיבים משכנעים במיוחד. הסגנון כתיבה המיוחד שלו משלבת רהיטות עם הבנה עמוקה של צרכי הקוראים. היכולת שלו להפוך רעיונות מורכבים לתוכן מושך הופכת אותו לנכס חשוב מאין כמוהו לצוות תוכן זולו.

אין תגובות
דילוג לתוכן