דף הבית / עיצוב הבית זולו / איטום הגגות המרוצפים והחשופים – איך עושים זאת?

איטום הגגות המרוצפים והחשופים – איך עושים זאת?

כאשר תרצו לבצע את עבודת האיטום שלכם על גג מרוצף, הרי שיש באפשרותכם לבחור מבין כמה אפשרויות. תנו לאיש המקצוע להחליט עבורכם מה הכי נכון לבצע בביתכם, אך כן חשוב שתדעו מה עומד מאחורי כל שיטת איטום.

 

איטום הגגות המרוצפים

ראשית, ישנה שיטה שבה מבצעים את עבודת האיטום בין המרצפות. אנשי המקצוע ינקו תחילה את כל עבודת האיטום הקיימת, תוך שהם ימלאו את החלל שנוצר עם הרובה. השיטה הזו אמנם דורשת זמן עבודה קצר, אך המון אנשי מקצוע אומרים כי מדובר על פתרון לטווח הקצר. הרובה מתקשה בהגנה שכן היא לא מצליחה באמת להשתלט על חדירה של מים. במקרה שכזה, ישנו צורך בשכבה נוספת הנמרחת על פני המשטח שלכם.

 

שיטה נוספת היא פירוק כולל וביצוע של עבודת איטום מאפס. בשיטה הזו, אנשי המקצוע מרימים לחלוטין את כל הריצוף הקיים, ואז מבצעים עבודה של איטום גגות תחת תקנים מחמירים. מה שחשוב לכם כצרכנים לדעת הוא, שמאחר ומדובר על עבודה פולשנית ומעמיקה, הרי שישנו צורך בכוח אדם נוסף מלבד איש המקצוע שאיתו התקשרתם תחילה, ובנוסף, מאחר ומדובר על פירוק כולל, עליכם לרכוש אריחים חדשים, לדאוג לשירות של פינוי הפסולת ולקחת בחשבון את זמן העבודה שיכול להיות ארוך משיטות אחרות. מה שכן, האיטום המתבצע בשיטה הזו יבטיח לכם איטום וראש שקט לעוד המון שנים.

 

איטום הגגות החשופים

כאשר יש ברשותכם גג חשוף ואתם רוצים לבצע איטום גגות, יש בפניכם מספר אפשרויות. ראשית, ישנה עבודת איטום המתבצעת באמצעות הזפת. את תהליך העבודה מתחילים בניקוי המשטח, תיקון קפדני של סדקים שונים וסתימתם, מריחת הזפת בכמה שכבות ולבסוף מבצעים עבודת הלבנה.

 

שיטה נוספת שתוצע לכם על ידי אנשי המקצוע היא איטום עם היריעות הביטומניות. כאשר מדובר על גגות חשופים, מומלץ להשתמש בשיטה זו, גם אם מדובר על גגות שכבר נאטמו בשיטות אחרות בעבר. גם כאן, העבודה מתבצעת עם ניקיון הגג תחילה, לאחר מכן עוברים למריחה של שכבת היסוד, מחפשים את הסדקים והפתחים השונים ודואגים לתת להם מענה. כעת, מגיע שלב היריעות: מניחים אותן, מחמים אותן על מנת להגמיש אותן ולבסוף מדביקים אותן.

 

דרך נוספת לבצע עבודה של איטום גגות היא בעזרת גאקופלקס. מדובר על עבודת איטום קלה ופשוטה התבצעת על ידי מריחת החומר. גם כאן מדובר על שיטת עבודה דומה הכוללת את הכנת המשטח, ולבסוף מורחים את החומר. כאן, בדומה לשיטות אחרות, אין צורך בעבודת גימור של הלבנה, שכן החומר הינו לבן.

 

לא דוחים את עבודת האיטום

לא מדובר על עבודה בבית שלכם שניתן לדחות או לבצע כשיהיה לכם מזמן. בעת שאתם זקוקים לעבודה של איטום הגג, עליכם לבצע זאת באופן מיידי בעזרת בעל מקצוע אמין ומקצועי. לא מתפשרים על איכות החיים ודואגים לאטום את הגג כבר היום.

 

אודות ariel

Check Also

ציוד נלווה לשיפוץ

כל השירותים לבניית בית

אם את רוצה לבנות לעצמך את הבית שכל החיים שלך חלמת עליו, למה שלא תעשי ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *