דף הבית / עיצוב הבית זולו / ביוביות- לשם מה הן מיועדות

ביוביות- לשם מה הן מיועדות

השם שניתן למשאיות מסוג ביוביות, ניתן מהשורש ביוב. משאיות אלה, הן בעלות עוצמה גדולה וזהו ללא ספק הכלי החשוב ביותר של כל קבלן אינסטלציה. משאיות אלה, מעניקות מענה רחב לבעיות כמו סתימות, ניקוי בורות והובלות של שפכים שחלקם מסוכנים, היות והם מכילים רעלים, המגיעים ממפעלים שונים. הביובית, שואבת בדרגה הגבוהה ביותר ולכן, היא מצליחה לפעול בפתירת בעיות כמו סתימה. יש לציין כי הביובית, יכולה לשאוב ליטרים רבים של נוזלים בדקה אחת, הביוביות אף מבצעות שתי פעולות חיוניות כמו הפעלת לחץ מים חזק במיוחד לשטיפת קווי הביוב ושחרור של סתימות או שורשים שמפריעים בצנרת הביוב.

על דפנות הצנרת, ניתן למצוא שומנים שכבר הצטברו במשך שנים ועשויים להוות בעיה בזרימה החופשית של הנוזלים בקווי הביוב. שטיפה בלחץ גבוה, עשויה להועיל לזרימה חופשית של הנוזלים, בתחזוקה של המערכת ובשחרור סתימות.

שאיבת בורות שומן באמצעות ביוביות

 

ניתן לשאוב באמצעות ביוביות, גם בורות שומן של מפעלים. המשאית הנקראת ביובית, מכילה משאבת וואקום יניקה בעלת הספק גבוה שבאמצעותה, ניתן יהיה לבצע שאיבה של סוגי שפכים שונים ולשנע אותה לאתר פינוי מורשה המטפל בשפכים, ממחזר אותם ועושה בהם שימוש יעיל. יש אנשים שנרתעים להזמין ביובית, בשל גודלה העצום. יש לציין, כי כל פעולה של ביובית עשויה להתבצע גם רחוק יותר מהבית או המבנה שיש לשאוב ממנו שפכים. צינור ארוך, יוכנס לפתח בור הביוב. המכשור שקיים בביובית, מאפשר לתת מבט לפתח הביוב ככך שניתן יהיה לדעת, מה מהירות השאיבה הדרושה לשאיבת השפכים. כאשר מסתיימת הפעולה של הביובית- הסתימה פשוט תשתחרר.

ניתן למצוא, מגוון גדלים של צינורות ביוב ולכן, מפעיל של ביוביות, חייב להביא עמו אביזרים שונים, כגון פתחים שונים לצינורות שיתאימו לכל סוגי צנרת הביוב. לא כל מפעיל ביובית, יכול לדעת את סוג העבודה שמצפה לו, אל הוא חייב להיות ערוך בהתאם לכל תרחיש ולכל הכלים שיהיו ברשותו לעבודה שתתבצע באופן חלק ושוטף, כאשר כל הכלים הדרושים מצויים בידו. מתאמים של צינורות, מסור לחתיכת שורשים בגדלים שונים וכן ביובית נמוכה חייבת להיות ברשותו לשאיבה של מקומות נמוכים שקשה להגיע אליהם.

ביוביות בשירות כל סוגי הלקוחות

מפעילי ביוביות, משרתים את כל סוגי הלקוחות, אם במגזר הפרטי, העסקי, הציבורי וכן הן עובדות כקבלניות משנה של מועצות ועיריות שונות, החייבות בתחזוקה שוטפת של מערכות הביוב המרכזיות בערים הגדולות וביישובים רבים ברחבי הארץ. אינסטלטור שישקיע בביובית, הוא אחד שמשקיע בעבודה שלו ויודע, כי ישנה תמורה. הסכום של רכישת ביובית, הוא גבוה וניתן למצוא קבלני אינסטלציה וחברות רבות, השולחים צוותים רבים בכל מיני אזורים בארץ לסייע לאנשים שקרתה להם סתימה. גם שאיבת ההצפות הנגרמות מפיצוץ צנרת, חניונים שהוצפו ממי הגשמים ואף מעליות שחדרו בהן מי גשמים ויש לשאוב ולייבש את המעליות ולהוציא אותן מכלל פעולה עד הייבוש והתיקון שלהן.

אודות ariel

Check Also

הכול על תכנון אדריכלי לבית פרטי

אחרי לא מעט התרגשות, מחשבות ולא מעט עבודה קשה קניתם חלקת אדמה ואתם עומדים לבנות ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *