חדשות מהירות
  • חיווי אשראי שלילי – הדירוג שקובע את העתיד שלכם
  • מתנות מקוריות לחגים – החיפוש אחרי הצעות מדהימות!
  • באילו מקרים כדאי לבצע איתור קופות גמל?
  • חיפוש מידע באתר הר הכסף 2 – תכנון פרישה ממוקד מטרה 
  • מתיחת בטן – ישדרג את הביטחון העצמי
  • כיצד מתבצעת הדפסה על קנבס?
  • הדפסה על זכוכית – מה זה אומר?
  • טיפים למציאת דירות למכירה
  • כל מה שצריך לדעת לפני שקונים משקולות לאימון
  • ארגון ללא מטרות רווח – מדוע כדאי לתרום לו? 
דף הבית / נדל"ן זולו / חדשות נדלן

חדשות נדלן

האם לזוג צעיר שהתחתן לא מזמן ומעוניין לקנות דירה חדשה, כדאי לעשות זאת כבר עכשיו או לחכות ולראות מה ישתנה בתחום הנדל"ן ב 2017? בכנס עיר הנדל"ן באילת הציג שר האוצר משה כחלון תחזית אופטימית, כשדיבר על כך שהיצע הדירות למכירה, שלדעתו יגדל משמעותית ב 2017, יוריד בסופו של דבר את מחירי הדירות ואולי יצליח לפוצץ את הבועה כך שיהיו אטרקטיביים גם עבור זוגות צעירים וחסרי אמצעים שחוסכים כל חייהם רק בשביל לזכות בדירה במדינה בה נולדו.

האם מס דירה שלישית אכן ישנה את מציאות בועת הנדל"ן?

מחירי הדירות הם ה"עקב אכילס" של שר האוצר משה כחלון, אשר עם כניסתו לתפקיד הצהיר שנושא שוק הנדל"ן הוא הראשון בסדר העדיפויות שלו לטיפול, ומנסה מאז להדגיש עד כמה המאבק להורדת המחירים בתחום איננו פשוט ומתמודד עם ביקורת ציבורית נוקבת. כחלון טוען כי במידה ואכן תמומש התוכנית למיסוי על דירה שלישית, בעלי נכסים ימכרו את דירותיהם והיצע הדירות מיד-שנייה יגדל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית היא הובלת המשקיעים לתחומים אחרים ולא רק לנדל"ן, מה שעשוי לדברי כחלון- לסייע בבלימת העלייה הרציפה במחירים בענף, כפי שהתבטאה בעשור האחרון. בנוסף ליכולותיה הפוטנציאליות של תכנית מס על דירה שלישית להביא להגדלת ההיצע, כחלון אופטימי לגבי הצורך בדירות במחירים למשתכן שבסופו של דבר, כך לדבריו, הביקוש עבורן ירד בשנים הקרובות, בשל כל המהלכים שמקדמת הממשלה. אך מה בנוגע למחירי דירות הקבלן? האם הגדלת ההיצע והבנייה, יובילו לירידה משמעותית גם של מחירי הדירות החדשות?

2017 ככל הנראה לא הולכת להביא בשורה גדולה בתחום עלויות הדיור החדש

לטענת מומחים שכותבים בחדשות נדל"ן ובעלי חברות בתחום הנדל"ן, אין מקום לאופטימיות יתר לגבי מחירי הדירות החדשות, כיוון שלא ניתן לדעת בוודאות עד כמה ישפיעו תכניות הממשלה על ירידת המחירים, לפחות בתקופה של השנה הקרובה. העצות שנותנים הבכירים בענף לזוגות הצעירים, בראיונות המתפרסמים בכלי התקשורת, הם לקנות דירות חדשות ברגע שניתן ולא להמתין. במידה ולזוג צעיר ישנו הון ראשוני המאפשר רכישת דירה בתקופה הקרובה, בתנאי משכנתא שהוא יכול לעמוד בהם- ההמלצה היא לא לחכות אלא לבצע רכישה, כי המציאות הוכיחה שעל אף תכניות הממשלה לאורך השנים- לא באמת חלו ירידות משמעותיות במחירי הנדל"ן.

אם נסתכל במחן התומאה עד היום, נוכל לראות כי אכן מספר הדירות בישראל גדל בצורה משמעות כפי שהבטיח שר האותר משה כחלון, נוכל לראות גם שדירות שעלו למכירה עומדות למכירה זמן ממושך יתר על המידה וכי דירות שהיו נמכרות בחודשיים יכולות לעמוד גם חצי שנה, לכן ישנה אופטימיות טובה שהשינוי קרב ובא ואולי גם אנחנו דור הY נוכל לרכוש דירה חדשה בישראל ולהגשים את החלום הישראלי.

אודות ariel

הקודם העונה החמה: 10 סרטים לילדים שיכבשו את המסכים בחורף
הבא ציוד למספרות – יד 2 או חדש, מה מומלץ?

Check Also

חברות בניה

כל מה שרציתם לדעת על בחירת חברות בניה מובילות

ההחלטה לקנות בית היא החלטה שרבים מאיתנו מגיעים אליה בשלבים שונים של החיים. כמה עוד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *