דף הבית / כללי / עוסק מורשה

עוסק מורשה

בשעה טובה אתם הופכים להיות עצמאיים ולפתוח עסק משלכם, כעת הגיע זמן הבירוקרטיה ההכרחית ואתם חייבי ללכת לטפל ברישום שלכם. זאת לא טרחה גדולה וזה דווקא קל מאוד

כאשר אתם פותחים עסק משלכם ואתם רוצים להרוויח כמה שיותר גם המדינה רוצה להרוויח אתכם. את המסים שאנחנו משלמים למדינה אנחנו יכולים לדרג לפי קטגוריות של רמת הכנסה, וכך לקבוע מהי רמת ההכנסה של העסק שלכם, זעיר או קטן או בינוני. רמת ההכנסות שלכם וגם המקצוע שלכם קובעים לאילו דרגת מס וקטגוריה תשתייכו. כאשר אתם מרוויחים, או צופים שתרוויחו, יותר מ-99,006 ₪ לשנה, כפי שנקבע על ידי רשויות המס בשנת 2016, תצטרכו להירשם במעמד עוסק מורשה. להבדיל מעוסק פטור, מורשה הוא זה שיש לו יותר פרוצדורות עם מסים והוא חייב לשלם גם מס ערך מוסף, שאותו הוא גובה מהלקוחות שלו ומעביר למדינה. זאת לא אמורה להיות בעיה גדולה משום שהכל מחושב ממילא וכל מה שנותר לעשות הוא להעביר למדינה את המקדמות ואת היתרה.

למידע על עוסק מורשה באתר UCAN2

מי חייב להיות עוסק מורשה?

כל מי שמופיע ברשימה שקבעה המדינה שהוא יכול להיות אך ורק מורשה ולא פטור, הוא דרך כלל בעל מקצוע חופשי כמו כל העוסקים במקצועות הרפואיים, מתורגמנים ומפיקים, טכנאים למיניהם ועורכי דין, רואי חשבון ופסיכולוגים, יועצים שונים וכן הלאה. כל אלה מחויבים בדיווח הדו-חודשי למס ערך מוסף על הכנסותיהם. זה אומר שהם חייבים להיות עם האצבע על הדופק כל הזמן לרשום את ההוצאות וההכנסות שלהם מעבר לחשבוניות המס שהם מוציאם ללקוחות שלהם. עוסקים פטורים מוציאים רק קבלות. מורשים מגישים חשבוניות לתשלום ומוציאים ללקוחות חשבוניות מס לאחר קבלת התשלום. מספר תעודת הזהות שלכם הוא מספר התיק שלכם ברשויות המס, ואל תשכחו להוסיף לכל מחיר שאתם מציגים גם את 17% המע"מ המחויבים בחוק.

יתרונות של עוסק מורשה

היתרון הגדול ביותר הוא שעסקים גדולים וחברות גדולות שמעדיפות לפעמים לעבוד עם בעלי מקצוע ונותני שירותים שהם במעמד מורשה, משום שלפעמים הם נתפסים כוותיקים ומנוסים יותר או אף בעלי רמת איתנות פיננסית טובה יותר. אולם זה לא מחייב כמובן, משום שיש עוסקים פטורים שיכולים גם הם לעבוד עם חברות גדולות, תלוי בדרישות. אין הגבלה על כך. מחירי העוסק הפטור הם אף נמוכים יותר משום שאינם חייבים במע"מ ולכן אטרקטיביים יותר לאנשים פרטיים, כאשר גופים גדולים יותר ממילא מקזזים מע"מ כחלק מההוצאות שלהם בדיווחים שלהם לרשויות המס. כל מה שמעיק עליהם מעט יותר הוא הרישום המדוקדק יותר וההתעסקות עם רישומים של הכנסות והוצאות בצורה מסודרת יותר מאחרים כדי לדעת תמיד היכן הם עומדים מבחינת הכנסות ותשלום מקדמות המע"מ. יתרון נוסף הוא האפשרות לדרוש מע"מ תשומות שהוא חלק מההוצאות שלהם ולכן לקבל אותו על ההשקעה שהשקיע בעסק שלו.

אודות ariel

Check Also

A group of children sitting in the classroom and writing

עבור אילו קשיים מתאים טיפול CBT לילדים בחיפה?

הילדים שלנו מתמודדים עם מגוון רחב של קשיים ולא תמיד יש להם את הכלים הנחוצים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *