דף הבית / נדל"ן זולו / איך להעלות את ערך הנכס שלך

איך להעלות את ערך הנכס שלך

דירה בישראל של תחילת המאה ה21, היא נכס יקר ערך. במציאות זו אפשר למצוא דרכים להעלות את ערך הדירה בהיותה ממילא נכס שיכול לשאת פירות הן למכירה והן לשכירות.

בין אם אתם משכירים דירה, או מעוניינים להעלות את ערך הנכס שלכם לצורך מינוף ומכירה, ישנם כמה גורמים מוכחים, שיכולים לעזור לכם לעשות זאת:

  1. מעבר לניהול הנכס ע"י חברת ניהול נכסים חיצונית. נתונים מהשנים האחרונות מצביעים על מגמה ברורה, ניהול חיצוני של בית משותף ונכסים מעלה משמעותית את ערך הנכס, משום שהמבנה כולו, הגן, החצר, חצר המדרגות וכו, מתוחזק ולא מהווה סלע מחלוקת בין תושבי הבניין. כשניהול ועד הבית נמצא בידיים מקצועיות ואמינות, דוגמת חברת ניהול בתים חיצונית, לרוב הנושאים המצריכים טיפול מטופלים בהקדם, ע"י אנשי מקצוע מוכרים ומוכחים, ללא צורך במו"מ הנהלות פרטנית מול אנשי מקצוע לא מוכרים.
  2. מעלית- גם בבניינים ישנים שחלקם לא עוברים אפילו תהליך של תמ"א 38, מתקינים כיום מעלית. מעלית היא בראש וראשונה נוחות הכרחית בימנו. אבל גם איכות חיים. דירות שבבניין שלהם ישנה או מותקנת מעלית מעלות ממילא את ערך הדירה.
  3. מרפסות ומרפסות שמש בוודאי מהוות גם הם תוספת ראויה לדירה. בחלק מהבניינים החדשים ישנם מרפסות שמש. אבל ניתן לעיתים גם לשפץ דירות שאין בהם מרפסות שמש ולבנות אחת כזאת. המרפסות יוצרות תדמית של איכות חיים ונוחות בעיני רבים ולכן גם מעלות באופן טבעי את ערך הנכס.
  4. שיפוץ פנימי-דירה שבעליה משפץ אותה לפני מכירתה/ השכרתה יכולה בהחלט להעלות את ערך הנכס ב15% לפחות. זהו קנה מידה שרבים המגיעים לרכישה או שכירת דירה מביאים אותו בחשבון לפני חתימת ההסכם.
  5. מחסן פנימי או חיצוני בבניין לשימוש בעלי הדירה- מחסן פנימי או חיצוני מהווה פתרון מצוין לבעלי דירות רבים, וכמובן לרוכשים או שוכרים זהו ערך מתווסף שפותר להם בעיות וכך ערכו של הנכס עולה ממילא.
  6. דירה מושקעת מבחינת האסתטיקה שבה, ונראותה החיצונית. עלות הנכס יכולה בהחלט לגדול אם מדובר בנכס שיש בו נראות מטופחת והוא גם כזה באמת. רצפות נקיות או חדשות. קירות צבועים ומסוידים. חדרים נקיים. מערכות תקינות של מזגן, חשמל, אינסטלציה , ריהוט מקובע. כל אלו יוצרים לנכס ערך מוסף חשוב מאוד מבחינת הפוטנציאל המכירתי שלו.
  7. חניה נגישה וזמינה תמיד מהווה לרוב פרמטר חשוב ביותר בהכרעה באם לרכוש דירה או לשלם בעבורה. חניה נגישה וזמינה ובעיקר נוחה, יכולה להוות גם היא שיקול חשוב להעלאת ערכו של הנכס .

אודות ariel

Check Also

חברות בניה

כל מה שרציתם לדעת על בחירת חברות בניה מובילות

ההחלטה לקנות בית היא החלטה שרבים מאיתנו מגיעים אליה בשלבים שונים של החיים. כמה עוד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *