דף הבית / משפט / עו"ד טל איטקין מדברת על משמורת קטנים

עו"ד טל איטקין מדברת על משמורת קטנים

משמורת קטנים – למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור הילדים

הליך גירושין הוא לרוב הליך קשה ומסובך, מדובר בשני אנשים שעד לא מזמן היו שותפים לדרך ושותפים לחיים ולפתע נלחמים על כל פיסת רכוש בבתי המשפט. הנושא הכאוב ביותר בתהליכים אלו הוא כמובן המשמרות על הילדים וגם טל איטקין, עורכת דין מנוסה ומקצועית כבר שנים רבות מעידה שקשה לנתק את הרגש כאשר נתקלים בסיטואציות הנוגעות ללב האלו.

הילדים הפכו בעל כורחם לקלף מיקוח בין שני הצדדים, ההורים אומנם מנסים לראות את טובתם כמובן אך לא תמיד זהו השיקול היחיד המניע אותם. לא פעם, הרצון להזיק ולפגוע בצד השני מביאה לפעולות מטעות במקרה הטוב ופוגעות מאוד בילדים במקרה הרע. טלי איטקין למודת הניסיון ולמודת המקרים יודעת שאפשר להביא לפתרון בין שני הצדדים כמעט בכל ההליכים. במידה ואין פתרון שנוח ומתאים לשני הצדדים הרי שהצדדים יגיעו לבתי המשפט ושם הסכסוך ייפתר בכל מקרה לכאן או לכאן.

עקרון טובת הילד – עו"ד טל איטקין מסבירה

רבים מאיתנו נוטים להתבלבל בין עקרון טובת הילד לבין עקרון רצון הילד. מדובר בשני עקרונות שונים, יש שיגידו אפילו שונים לחלוטין ולא תמיד ישנה התאמה בין שני העקרונות האלו. מי שמוסמך להחליט על טובת הילד הוא בית המשפט ולא פעם הקביעה של בית המשפט לענייני משפחה אכן תואמת את הרצון של הילד, אך לא בהכרח. עורכת הדין איטקין כבר נכחה בלא מעט דיונים שבהם הילד מביע את רצונו להישאר עם האבא ובית המשפט דווקא בוחר באימא כמשמורת הראשית וזאת משיקולים כאלו ואחרים. ילדים, על שמם כן הם, לא יודעים עדיין מה נכון ומה טוב עבורם, בדיוק לשם כך ישנם דיונים ארוכים וחקירת המקרה לעומקו, רק כך יוכלו הגורמים המוסמכים לדעת בוודאות כי הילד נמצא בידיים טובות ומקבל את כל הצרכים הבסיסיים והצרכים הנוספים.

מוזמנים לבקר בבלוג החדש של עו"ד טל איטקין: http://www.טלאיטקין.co.il/

מידת הזמינות של ההורים

בפני בית המשפט עומדים לא מעט שיקולים טרם החלטתו, אך בהחלט ניתן לומר שמידת הזמינות של שני הצדדים היא קריטית בהחלטתו. עו"ד איטקין מביאה בפנינו דוגמה למקרה שבו הילדים רוצים להישאר עם האבא, בית הספר סמוך לביתו החדש, יש ביכולתו הכלכלית לממן את ילדיו ואפילו בצורה נאותה אך הבעיה היא שהאבא עובד משבע בבוקר ועד עשר בלילה. במקרה כזה, בית המשפט חייב לקחת בחשבון את הזמינות של האב ואת אורח חייו ולכן יכול לפסוק משמורת לטובת האם על אף שכל יתר השיקולים המרכזיים מצביעים על משמורת קטינים לאב בהחלטה הנכונה.

בית המשפט מחויב לקחת בחשבון את כל המרכיבים ורק לאחר חקירת כל המרכיבים לקבל החלטה שקולה ונכונה ביותר. דיונים על עתידם של הילדים הם מטבע הדברים מורכבים ומסובכים, שני הצדדים מושכים לצד שלהם אך התפקיד

אודות ariel

Check Also

הוצאת דיבה

מידע חשוב על הוצאת דיבה

נושא הוצאת דיבה הינו נושא נרחב ונושא אשר יש לו השלכות רבות על ההווה והעתיד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *