בין אם מדובר על התמכרויות כאלו או אחרות, אין ספק כי זוהי מחלה לכל דבר, שאיתה מתמודדים רבים וטובים. עם זאת, ישנן דרכים להתמודד עם התמכרויות שונות, בין אם מדובר על התמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים או התמכרות אחרת – המשיכו לקרוא.

מהן ההתמכרויות הכי נפוצות בארץ?

יש לכם צורך ליצור קשר בכל שני וחמישי עם סוכן בטים אונליין? אולי עם הדילר שלכם כדי להשיג סמים קלים? ככה או ככה, דעו כי ישנן דרכים לטפל בהתמכרויות שונות. עם זאת, חשוב קודם כל להכיר בהן ולהודות כי אתם אכן מכורים לפעולה כזאת או אחרת. בהקשר הזה של הדברים, בואו נזהה ביחד התמכרויות שונות שעלולות להצריך טיפול בהתאם:

  • סמים קלים: קנאביס הוא הסם הקל הנפוץ ביותר בישראל, אחריו עוקבים קוקאין, אקסטזי וממריצים. יש לציין, קנאביס בהחלט יכול להיות ממכר, למרות שנהוג לחשוב שלא ניתן להתמכר לסמים קלים. בפועל, ההתמכרות במקרים רבים היא מנטלית או נפשית, אבל בד"כ לא פיזית.
  • אלכוהול: צריכת אלכוהול מופרזת היא בעיה משמעותית בישראל, עם כ-6% מהמבוגרים סובלים מהפרעת שימוש באלכוהול. יש לציין, שימוש מסיבי באלכוהול יכול להוביל לאותן פגיעות פיזיות ונפשיות חמורות כמו בשימוש בסמים.
  • טבק: לא רבים מודעים לכך, אבל מסתבר שעישון סיגריות הוא גורם המוות המוביל בישראל, עם אלפי מקרי מוות בשנה. בדומה לטיפול בהתמכרות של קזינו לייב או סמים ואלכוהול, ניתן להירשם לסדנאות שונות אשר מספקות תמיכה ועידוד בתהליך הגמילה.
  • תרופות מרשם: שימוש לרעה בתרופות מרשם, הפך לדאגה גוברת בשנים האחרונות בישראל ובכלל בעולם. בעוד כי חלק מהאנשים עשויים להתמכר למשככי כאבים שונים, חשוב לדעת כיצד לזהות התמכרות זו לפני שהיא מובילה לבעיה חריפה יותר. זכרו, חלק מכדורי המרשם כוללים תופעות לוואי פיזיות חמורות, כמו למשל פגיעה בכבד, בכליות ועוד.

לסיכום, התמכרויות התנהגותיות שחשוב להכיר

בעוד כי התמכרות לאינטרנט ולמשחקים הפכה לחשש משמעותי בקרב נוער ומבוגרים כאחד בישראל, קיימות התמכרויות נוספות שחשוב לדעת לזהות אותן. לצורך העניין, יותר ויותר מטפלים עושים קידום בגוגל כדי למצוא פציינטים המעוניינים לטפל בהתמכרות למין ולפורנוגרפיה, התמכרות לאוכל, התמכרות לשופינג ועוד.

בפועל, בין אם מדובר על התמכרות כזאת או אחרת, התמודדות עם התמכרות היא תהליך מורכב הדורש גישה מקיפה. בהקשר הזה של הדברים, זכרו כי טיפול יכול לעזור לאנשים להבין את ההתמכרות שלהם ולפתח מנגנוני התמודדות בריאים. עם טיפול ותמיכה, אתם יכולים להתגבר על ההתמכרות ולחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר.

קרדיט תמונה: PIXABAY.

תוכן זולו

By תוכן זולו

דוד הוא העורך הראשי של אתר תוכן זולו, עם מעל 10 שנים של ניסיון בכתיבה דוד יודע לייצר תוכן איכותי עם נרטיבים משכנעים במיוחד. הסגנון כתיבה המיוחד שלו משלבת רהיטות עם הבנה עמוקה של צרכי הקוראים. היכולת שלו להפוך רעיונות מורכבים לתוכן מושך הופכת אותו לנכס חשוב מאין כמוהו לצוות תוכן זולו.

אין תגובות
דילוג לתוכן